Subiect: Ma simt pierduta
View Single Post
  #20  
Vechi 27.12.2022, 00:33:38
Krautrock Krautrock is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.07.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 193
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nicoleta1989 Vezi mesajul
Buna seara,
Am aproape 33 de ani si inca nu m-am casatorit si nici nu am copii. Am intampinat mereu probleme in a-mi gasi o persoana potrivita, desi multa lume se minuneaza, deoarece ma considera o fata draguta si desteapta.
In general oamenii cauta anumite modele ideale, "persoana potrivita". Exista asa ceva? Probabil ca nu, dar in mod sigur exista "persoane nepotrivite", iar acestea ar trebui evitate. Poate ca ati cautat tocmai persoana nepotrivita si toti cei pe care i-ati gasit s-au potrivit pe acest model si deci a iesit cum a iesit. Eventual incercati sa gasiti altceva decat ceea ce ati cautat pana acum. Poate ca iese! Oricum, nu trebuie sa o luati in tragic.

Citat:
În prealabil postat de nicoleta1989 Vezi mesajul
Am momente in care simt ca Dumnezeu ma pedepseste pentru ceva sau ca trebuie sa trag pentru niste pacate din neam.
Deci parintii au mancat agurida, iar copiilor li s-au strepezit dintii? Exclus! Ce treaba avem noi cu pacatele altora? Noi i-am determinat sa pacatuiasca, sau au facut-o de capul lor? Nimeni nu va pedepseste, domnisoara. Stati linistita!

Citat:
În prealabil postat de nicoleta1989 Vezi mesajul
Nu prea am avut o viata frumoasa, si in ultimul timp ma gandesc din ce in ce mai mult la care ar fi scopul meu in viata?
E bine ca va ganditi. Inseamna ca sunteti in cautarea unui scop. Sunt multi care n-au niciun scop in viata si nici macar nu-i intereseaza lucrul acesta. Deci, sunteti pe drumul cel bun.

Citat:
În prealabil postat de nicoleta1989 Vezi mesajul
Nu am niciun talent, mi se pare ca nu sunt buna la nimic si ca efectiv fac umbra pe pamant degeaba.
Eu vad ca aveti talent la scris. Si nu glumesc cand spun asta.

Citat:
În prealabil postat de nicoleta1989 Vezi mesajul
Imi doresc si eu o familie, dar mi se pare ca Dumnezeu si-a intors privirea de la mine.
Surprizele apar atunci cand nici macar nu ne gandim.

Citat:
În prealabil postat de nicoleta1989 Vezi mesajul
Am incercat sa am aproprii de Dumnezeu prin rugaciuni, dar simt ca nu sunt demna de el.
Iar rugaciuni! Pai au avut vreo finalitate? Nu. Poate exista alte metode. Eu zic sa va rugati lui Dumnezeu sa va ofere alte metode decat rugaciunile. Sau mai bine le cautati dumneavoastra, ca daca nu va raspunde cum a facut pana acum... Daca nu ma ajuta Dumnezeu sa imi repar frigiderul, il repar singur.

Citat:
În prealabil postat de nicoleta1989 Vezi mesajul
Ma puteti ajuta cu vreun sfat?
Sfaturi poate nu, dar incurajari o multime. Spuneati ca sunteti o fata draguta si desteapta. Acesta nu e putin lucru!
Reply With Quote