View Single Post
  #20  
Vechi 12.11.2017, 17:03:38
PetruB PetruB is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.01.2017
Religia: Ortodox
Mesaje: 124
Implicit

În realitate existau doar o mână de comuniști în Spania.

Instituția Romano-catolică ordonase o baie de sânge pentru proprii ei adepți.

Sub steagul Vaticanului, forțele musulmane au invadat Insulele Canare și apoi au atacat Spania de sud. Spaniolii au privit șocați cum cardinalul Pedro Segura era în fruntea armatei islamice care măcelărea pe necredincioși – infidelii credinței romano-catolice – bărbați, femei și copii fără nici o milă.

Armata musulmană își lua revanșa într-un târziu sub binecuvântarea papei. Când aveam trei ani îmi amintesc că i-am văzut pe ostași invadându-ne casa. Familia mea a supraviețuit acelei terori, fiind norocoși.
Când inchiziția și-a realizat scopurile, Spania era o ruină, însângerată și înfrântă, dar întoarsă în siguranță în mâinile Vaticanului. Papa i-a mulțumit fecioarei binecuvântate, că a scăpat Spania de comunism.

În jur de patru milioane de musulmani au ocupat Spania ca protectori ai credinței romano-catolice. Islamul și-a plătit datoria față de antihristul de la Vatican.

Arabii, prin negocieri strict secrete, îi declarară papei că vor lupta pentru Vatican în Spania numai dacă papa este de acord ca niciodată să nu recunoască vreun stat al Israelului, ce ar veni la existență. Papa a fost de acord.

Cardinalul Bea ne-a spus în ce mod evreii ortodocși și sioniștii forțau pentru un stat independent Israel.

- Doctor Rivera aș dori să vă întreb dacă omul care l-a împușcat pe papă era musulman?
- Desigur. Iezuiții au plănuit aceasta foarte bine. Mulți urmau să fie câștigați prin acest incident.

Observați că aceasta a dat ceva în comun papei și președintelui Regan. Amândoi au fost împușcați și au devenit prieteni apropiați.

Papa a captat atenția lumii întregi și simpatia tuturor conducătorilor lumii.

Prin acest incident islamul s-a propulsat mai aproape de Vatican. Musulmanii s-au simțit atât de umiliți că unul dintre ei a tras în reprezentantul profetului Isus pe pământ încât Ayatollah-ul i-a trimis condoleanțe și scuze papei.

Și în cele din urmă vina s-a putut arunca asupra K.G.B.-ului, făcând astfel lumea să creadă că comuniștii sunt dușmanii papei. Este un joc serios. Papa Ioan Paul al-II-lea a fost un comunist devotat pentru mulți ani la rând.
Reply With Quote