View Single Post
  #3  
Vechi 12.06.2018, 19:08:47
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Gaby2017 Vezi mesajul
...
Voi ce credeti?
Eu vad in postul tau ca esti neclara in sentimentele tale atat fata de copil(pe care sti dispusa sa-l lasi o scurta perioada pana te lamuresti in privinta ta fata de sot), cat si fata de cel cu care l-ai facut. Cred ca ar trebui sa te smeresti putin mai mult, dar asta ar urma sa te lege mai mult de cel pe care tu spui ca l-ai iubit, cu toate ca asta nu reiese net din mesajul tau.
Totusi, faptul ca ai lucrat afara si ai realizat o stare materiala eu cred ca te poate duce spre o independenta oarecum paguboasa ce te impiedica sa te legi sentimental de un barbat.

Tu i-ai daruit fecioria ta, insa mie mi se pare ca ai facut-o doar pentru ca ai gasit o ocazie potrivita, fiindca tu oricum aveai de gand sa incepi o relatie cu cine s-o... potrivi, iar el s-a ivit; din ceea ce ai scris eu asta inteleg ca s-a petrecut.

Cred ca un barbat mai bun ca cel pe care l-ai descris nu mai ai sanse sa gasesti si ar trebui sa te axezi pe aceasta situatie cat se poate de repede, insa sa fii ferma si in privinta posesiei "sotzului" tau fata de soacra ta.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 12.06.2018 at 19:11:23.
Reply With Quote