View Single Post
  #221  
Vechi 13.02.2015, 09:48:20
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit :53:

Binecuvantati sa fie toti fratii si surorile care se roaga pt noi!

Am si eu indrazneala sa va rog pt o mica rugaciune pt mine,caci ma gasesc la mare stramtoare si suparare cu serviciul.
Dupa ce le-am facut cunoscut ca as dori cateva ore libere in dimineata de Duminica pt a participa la Liturghie(asta dupa 4 ani necontineti de lucrat in fiecare Duminica)mi-au indeplinit cerinta taindu-mi si alte ore din program si neoferindu-mi alte ore in schimb.

Managera mi-a spus cu rautate si neobrazare"uite ai vrut Duminica libera o ai si am taiat si alte ore pt ca le trebuiesc altora care vor sa lucreze!"
Si desi nu aveam nevoie de noi angajati,au mai angajat 2 personae si au taiat ore pe ici si colo,dar cea mai dramatica taiere este in cazul meu.
Pot sa spun ca sunt pe jumatate somera!
Sunt foarte trista pt ca mi-a facut o mare nedreptate,daca as fi gresit cu ceva as fi fost doar suparata pe mine insami.

Multumesc pt gandul bun,Domnul sa va rasplateasca insutit!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote