Subiect: Incredibil !
View Single Post
  #43  
Vechi 27.05.2013, 12:11:51
Florin_cj Florin_cj is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.04.2013
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 65
Implicit

Citat:
În prealabil postat de klamath Vezi mesajul
Acuma am descoperit asta:

http://www.youtube.com/watch?v=-aCpWY95wqY

Parca era vorba ca nu avem voie sa ne rugam cu eretici/schismatici.

CANONUL 45 apostolic (OPRIREA COMUNIUNII CU ERETICII)
Episcopul sau presbiterul sau diaconul, dacă numai s-a rugat împreună cu ereticii, să se afurisească; iar dacă le-a permis acestora să săvârșească ceva ca clerici (să săvârșească cele sfinte), să se caterisească.

Nu stiu ce sa mai zic sau sa mai cred.
Are cineva vreo explicatie?
Bine Frate, eu sunt in mintea ta exact ceea ce spui ca sunt, judecata mea va fi aspra, pentru ca eu stiu cu adevarat ceea ce sunt si pentur asta voi fi judecat! Sunt un pacatos, mai mare pacatos decat imi scrii tu aici pe forum, tu ai fost bland si intelegator cu pacatele mele!
Ma bucur ca nu ii urasti pe cei din alte confesiuni si ma bucur ca nu ma urasti nici pe mine ortodox necunoscator al ortodoxiei, cu toate ca sunt un pacatos, roaga-te pentru mine!
Daca spui ca nu sunt un bun Crestin Ortodox, asa o fi, nu neg ceea ce spui tu, o iau ca pe o atentionare din partea ta!
Eu iti spun ca in acte sunt, ai dreptate, nu cunosc legea atat de bine precum tu o cunosti!
Vad ca ai cunostinte bune despre ceea ce inseamna un bun Crestin Ortodox, cunosti legea si legea e buna pentru cei care o si implinesc, pentru ca legea a fost facuta pentru ca cei nelegiuiti sa fie indreptati!
Iata m-ai uimit cu cate stii si totusi ne intrebi si ne spui ca nu mai stii ce sa crezi!
Sa nu se incurce cei care fac legi in propriile legi!
Consider ca interventia mea a fost de prisos!
Acum vad ca imi spui ca eu ii ingadui pe Homosexuali! Eu nu pot ingadui pe nimeni, nu am puterea asta! Am declarat cat se poate de clar ca fac un lucru nefiresc si am atras atentia ca si noi suntem in pericol sa facem lucruri nefiresti in familiile noastre, asemanatoare cu ale lor! E grav ca nu realizam pacatele si continuam sa le facem, asta mi se pare cel mai grav, mai grav decat daca scriu Teoctist sau Teoptist, din pricina slabei educatii religioase pe care o am!

Dumnezeu sa ne Lumineze cu Adevarul Lui!
Reply With Quote