View Single Post
  #7  
Vechi 21.01.2011, 11:00:03
bairstow bairstow is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.08.2010
Mesaje: 568
Implicit

Ar fi usor sa il intrebi pe Dumnezeu. Dar daca intrebarea nu ar ajunge acolo? Neoprotestantii au acelasi dogme? E adevarat ca la un moment dat ca la o comanda data de sus aceste biserici au inceput sa aiba semnul crucifixului care pana atunci il considerau element al rusini dar aceasta comanda a venit cu adevarat de sus dar de la o persoana sau conducere lumeasca! Trebuie sa fi orb sa nu vezi acest lucru! Atunci cand ii ceri lui Dumnezeu sa te lumineze dar tu nu faci parte din biserica si te mana curiozitatea sa afli lucruri noi de la noi veniti atunci cand nu esti bine pregatita sa intrebi deoarece nu ai smerenie etc etc intrebarea ajunge cred in alta parte. Pai crezi ca penticostalii aceia care se tavalesc pe jos nu il intreaba pe Dumnezeu? Il intreaba dar Dumnezeu nu poate actiona(asa zic eu) asupra unor oameni pacatosi!...Aici cititi cartea :Religia Viitorului de Serafim Rose! Pe scurt nu poti sa ceri ajutor de la un om (sau de la Dumnezeu) cand tu esti beat si nu vrei sa te schimbi!
Intr-o zi o adventista a plecat in strainatate( pe vremea lui Ceausescu deoarece erau prigoniti...) si mi-a dat imaginea lui Iisus (ea cei drept a fost ortodoxa). Aceea imagine am vazut-o aici la un catolic dar drept sa spun imi pare un Iisus care te hipnotizeaza! Daca stiti un fel de David Gahan solistul de la Depeche Mode cand inca consuma droguri! Sper sa nu avem aceasta icoana si noi si Dumnezeu sa imi ierte impresia mea daca ea nu este adevarata!

Last edited by bairstow; 21.01.2011 at 11:04:25.