View Single Post
  #14  
Vechi 19.07.2010, 17:50:20
cherub cherub is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 422
Implicit nici o lecturare nu poate inlocui taina Botezului, respectiv, Mirungerea

Citat:
În prealabil postat de Daniel777 Vezi mesajul
Si eu am facut yoga,nu trebuie sa primesti nici o mirungere,e suficient ca te-ai intors la credinta adevarata.

Starea de singuratate poate fi si lipsa unui partener de viata,daca ai 30 de ani si esti singura..
Nu ai dat prea multe detalii,mai mult ne-ai descris o stare interioara.
Poate ti-ar prinde bine lectura cartii Marii initiati ai Indiei si parintele Paisie,pe care daca nu o cumperi o poti citi si de aici http://www.cartidownload.ro/Diverse/...rintele_Paisie.

O solutie simpla este sa te apropii mai mult de Hristos.Cum? Nu stiu sa-ti spun ,depinde de fiecare.

Poti sa te rogi mai mult,sau sa mergi la Biserica mai des,sau sa te impartasesti mai des,in fiecare saptamana,asa cum am inceput sa fac si eu de la un timp.

Daca vrei sfaturi mai precise ,pune intrebari mai exacte si poate vei avea un raspuns multumitor.
desigur ca lecturarile unor astfel de carti, posibil sa poata ajuta si ele (sa speram), dar sa stii ca nici o lecturare nu poate inlocui taina Botezului sau a Mirungerii, si este bine ca mergi la biserica etc, dar fara primirea tainei Mirungerii, s-ar putea ca toate sa fie cam in zadar... cel putin eu asa am aflat (tot din experientza personala), de la unii duhovnici destul de experimentati. Si mai cunosc cel putin inca alte 2 persoane care a trebuit sa fie re-botezate in urma practicarii yoga - si tot la recomandarea duhovnicului lor, care tot dintre cei experimentati este... Dar acum depinde, caci fiecare caz in parte poate fi diferit, cu particularitatile lui etc - lucrurile difera de la caz la caz.

Last edited by cherub; 19.07.2010 at 17:52:28.
Reply With Quote