View Single Post
  #58  
Vechi 20.07.2010, 13:52:09
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anaecaterina Vezi mesajul
nu stiu ce inseamna sa lasi totul pt Dumnezeu. nu stiu nimic despre Dumnezeu. nu ma cunosc nici macar pe mine. e vai de mine! doar stiu ca undeva in mine, imi doresc nespus sa las totul pt El. nu stiu ce inseamna asta ori cum sa fac asta. in cadrul unei familii crestine pe care as putea-o intemeia, as vrea sa fac totul sa fie spiritual, insa in aceasta relatie, nu avem aceeasi directie, desi el este cel prin care Dumnezeu m-a salvat.
daca m-as retrage, departe de lume, nu stiu cum as putea face asta, pt ca eu nu sunt in stare de nimic! in urma mea nimic nu a ramas ok!
Anaecaterina,raspunsurile le vei gasi tot in tine insati.Cei din jur iti vor da,cel mult indiciii.
Ia o foaie si imparte-o in trei coloane: pe o parte scrie lucrurile care te-ar face sa fii fericita,pe a doua cele care te impiedica sa le obtii,iar in a treia ce anume ai de schimbat pentru le obtine pe primele.
Deasemenea,ar fi bine daca ai medita putin asupra relatiei tale cu acest baiat...poate ca o parte din confuzia in care te afli acum se datoreaza si faptului ca nu esti sigura ca el este cel alaturi de care sa iti intemeiezi o familie asa cum ti-ai dori-o.Poate ca una ai crezut la inceput despre el si alta ai descoperit acum.Tu stii cel mai bine aceste lucruri in sufletelul tau.
Pe Dumnezeu tot in tine insati il vei descoperi prima data,deci trebuie sa inveti sa te cunosti si sa te iubesti pe tine pentru asta.
La El nu poti ajunge atunci cand te afli in dizarmonie cu propria ta persoana...
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share

Last edited by heaven; 20.07.2010 at 13:55:11.
Reply With Quote