View Single Post
  #778  
Vechi 31.05.2012, 11:25:18
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Dar arată-mi te rog unde a poruncit Domnul ca sindicatele roșii să 'negocieze' privilegii pentru șefii sindicali ca să păcălească muncitorii că cică vor conduce ei împreună cu mituitorii și corupătorii și noi trebuie să ne supunem?

Unde ne recomandă Domnul ca să slujim satanei și căpușei roșii ce se autoemană și se autogonflează erijându-se la putere și la merite prin viclenii și răutăți?

Iar a ne supune regelui și unsului Său este scris acolo unde mustră poporul care nu vrea să asculte de David care se pocăise ci pe Abesalom, și acolo unde îl mustră pe Saul pentru neascultare și-l leapădă și își alege Domnul un alt slujitor după placul Său, pe David, care să-I plinească poruncile, nu ca Saul care se semețise și răul își făcuse plinul ca să vrea să-l ucidă pe David pe nedrept și care era complet nevinovat, și acolo unde scrie cum răutatea lui Saul culminase în a nu-l mai asculta de Samuel care grăia de la Dumnezeu vrând chiar să-l ucidă și pe el și pe David unsul Domnului.

Și acolo unde scrie că trebuie să respectăm pe maimarii noștrii, cu atât mai mult dacă sunt unșii Domnului... deci este scris ca să respectăm pe drept și să ne supunem maimarilor cu atât mai mult cu cât ei sunt puși pe drept pe funcții mai mari ca noi, și cu atât mai mult cu cât sunt unși de El și cu atât mai mult cu cât faptele lor sunt spre slava lui Dumnezeu.

Tu însă văd că te supui orbește slujitorilor căpușei roșii împreună cu care pui și tu umărul și gura ca s-o gonflați pe nedrept deși e plină de fărădelegi, mită și ispiă, făcând puii ei numai năzbâtii și prădăciuni și sugând fără rușine tot sângele Domnului și al poporului român... risipind și pierzând pe tot cel care nu i se închină și supune.

De ce faceți voi viceversa mereu? De frica morții? Dar atunci de ce nu vă e frică și că o să ajungeți în iad? Nu e prostie ca să-ți scapi pielea în timp ce-ți pierzi sufeltul în gheenă? Probabil că voi nu credeți că există Rai și iad, nu credeți decât în ceea ce vedeți ca să nu credeți... căci voi nu știți și nu vreți să ascultați că defapt cele ce nu se văd, doar acelea sunt Adevărate cu adevărat... iar restul sunt trecătoare, se sting și mor și dispar fără Dumnezeu.
pai daca tot ai adus in discutie lucrul acesta, i-a raspunde tu amice cu ce drept a intarziat Raducu "Voda" plata salariilor la angajatii castelului Savarsin? Poate nu stiai dar Nicole Hans, administratorul castelului s-a plans peresedintelui de atunci al PNTCD Gheorghe Ciuhandu rugandu-l sa intervina pentru ei la regele Mihai. " Va rog, domnule președinte, sa cereți sa se faca o delimitare clara intre Casa Regala și Radu Duda. Am fost 4 ani administrator la Castelul de la Savarșin și mi-e mila și acum de oamenii care au ramas sa munceasca acolo, care sunt, pur și simplu, chinuiți. Radu Duda are pretenții exorbitante, in timp ce angajații nu-și primesc salariile. Acest om este de o opacitate groaznica. Va rog sa interveniți pana nu va fi prea tarziu și acest loc istoric se va autodistruge", a declarat Nicolae Hanas in plenul unei Conferințe Județene de Alegeri a PNȚCD Arad. Recomanda Hristos sa orpim plata muncitorilor sau sa le-o dam cu intarziere?
PS: ar trebui sa o lasi moale cu vrajeala asta: UNSUL DOMNULUI. Te-am mai rugat odata si o fac din nou: ARATA-MI UNDE SCRIE IN BIBLIE CA HRISTOS RECOMANDA CA FORMA DE GUVERNARE MONARHIA SI FAPTUL CA MONARHUL AR FI UNSUL DOMNULUI