View Single Post
  #779  
Vechi 31.05.2012, 11:46:43
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
pai daca tot ai adus in discutie lucrul acesta, i-a raspunde tu amice cu ce drept a intarziat Raducu "Voda" plata salariilor la angajatii castelului Savarsin? Poate nu stiai dar Nicole Hans, administratorul castelului s-a plans peresedintelui de atunci al PNTCD Gheorghe Ciuhandu rugandu-l sa intervina pentru ei la regele Mihai. " Va rog, domnule președinte, sa cereți sa se faca o delimitare clara intre Casa Regala și Radu Duda. Am fost 4 ani administrator la Castelul de la Savarșin și mi-e mila și acum de oamenii care au ramas sa munceasca acolo, care sunt, pur și simplu, chinuiți. Radu Duda are pretenții exorbitante, in timp ce angajații nu-și primesc salariile. Acest om este de o opacitate groaznica. Va rog sa interveniți pana nu va fi prea tarziu și acest loc istoric se va autodistruge", a declarat Nicolae Hanas in plenul unei Conferințe Județene de Alegeri a PNȚCD Arad. Recomanda Hristos sa orpim plata muncitorilor sau sa le-o dam cu intarziere?
PS: ar trebui sa o lasi moale cu vrajeala asta: UNSUL DOMNULUI. Te-am mai rugat odata si o fac din nou: ARATA-MI UNDE SCRIE IN BIBLIE CA HRISTOS RECOMANDA CA FORMA DE GUVERNARE MONARHIA SI FAPTUL CA MONARHUL AR FI UNSUL DOMNULUI

Te rog să lași prostiile cu pretențiile și plângerile lui Nicolae Hans tocmai la PNȚCD-ul din Timpișoara condus de Ciuhandu.

Nici asta ție nu-ți miroase a diversiune, a bârfă vicleană, a dezbinare multiplă?

Păi ce să facă Ciuhandu sau PNȚCD? Să ceară ei bani Regelui în numale angajaților de la castel? Păi să se adreseze justiției, poliției, dacă are nemulțumiri tovarășul, ce treabă are PNȚCD-ul cu problema lui?

Tu chiar nu vezi acțiunea de învrăjbire și păcălire a populației prin plângeri absurde? Nu vezi mâna securității care încearcă din nou să compromită Casa Regală și PNȚCD-ul care a susținut monarhia?

Cât de naiv și stupid poți să fii ca să-mi vii aici cu astfel de diversiuni lansate viclean de flașnetarii roșii?

Adică tu ești atât de credool încât chiar crezi că respectivul nu se putea adresa Principesei sau Regelui sau Reginei?

Mie mi-e clar de aici că Radu a aflat că printre angajați sunt informatori ai securității, diversioniști înfiltrați și atunci amână plata salariilor ca să plece singuri și să nu fie nevoit ca să-i dea în vileag sau să-i cerceteze și apoi să-i dea afară brutal... E om cu obrazul fin și nepătat... se poartă frumos cu oamenii căci ei nu știu ce fac și cui slujesc.

Mă mir însă cât poți fi dumneata de nemulțumit de monarhie și de Radu Vodă... mă mir cum te înfurii și te revolți bine păcălit de puii căpușei roșii în timp ce astfel de prădăciuni le treci cu vederea dacă nu le chiar aprobi:

Păi nu trebuia oare să-i fie plătite lui Voiculescu toate serviciile făcute pe Antene de către mercenarii din presă și audiovizual, toate crizele și urletele contra vechii puteri și laudele la adresa căpușei roșii nu trebuiau răsplătite acum de către căpușa cea mare ajunsă la guvernare? Bogonflarea gogoașei înfuriate deci trebuie musai plătită, așa că nu nu e voie a fi întârziată plata lucrătorilor... căci așa este scris, nu-i așa?

Ți-am explicat și arătat unde scrie (citește despre Samuel, Saul și David), dar tu nu pricepi ci ceri mereu dovezi ca să nu crezi, texte, citate, versete, semne și minuni ca să vezi și să nu crezi ci să te cerți ca la meci deoarece probabil ai pariat pe căpușa roșie toți banii după ce te-ai lăsat mituit, ispitit și păcălit... Poate ei fi fost foarte măgulit și flatat crezând că tu faci parte din popor și ei lucrează pentru tine, îți măresc ei salarul procentual... chiar ai crezut că ei reprezintă poporul, și asta doar pentru că îl mituie cu tot felul de pomeni ridicole ca să se mențină ei la putere în timp ce grosul bănetului intră în conturile lor.

Păi dacă l-a sunat Grăjdarul la 5 dimineața pe Bombo, oare nu era suficient în 49 de secunde să-l întrebe:

''-să retrag prejudiciul din proces?
-da, azi!
-Ok Șefu'!''..?

și iată că în 10 secunde se putea tranzacționa totul și nu era nevoie de 49s.

Păi dacă tot te muncește grija unde scrie, atunci spune și tu cum e mai bine, președenție sau monarhie?.. că poate tu ai văzut undeva că Domnul a scris că vrea președenție...

Iar dacă la referendumul pentru monarhie poporul votează pentru președinte ales de popor atunci să fie ales și el în același ciclu electoral, redus la 2 ani.

Din doi în doi ani să ne mituie și să ne plătească... e cu mult mai bine, să simtă și ei cine este suveranul... conform constituției lor, căci pe cea făcută cinstit au trădat-o încă din '47, căci aia prevedea că Regele și poporul este suveranul, iar regele a fost uns de Dumnezeu prin slujitorii lui din biserica ortodoxă creștină universală. Nu orice rege e uns de Dumnezeu.

Last edited by vsovivi; 31.05.2012 at 12:01:22.