View Single Post
  #18  
Vechi 30.08.2014, 22:45:14
aubergine aubergine is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
?? Eu nu am auzit ca Iuliu Maniu sa fi facut inchisoare politica in timpul alternantei democratice la putere (cand au venit liberalii la guvern)
In schimb, Slavici a facut.

De ce l-au bagat liberalii pe Slavici la mititica, si, mai tarziu, pe Maniu nu ? Chestie de capriciu. Prin comparatie, comunistii au fost mai sistematici decat liberalii: ii bagau la zdup pe toti.

Si sistema asta se mentine, vad, si azi, sub conducerea marinareasca. Adrian Nastase a fost cel dintai chemat. Dar au urmat: Becali, Voiculescu, etc. Patriciu a avut noroc: a abjurat din politica, ceea ce i-a folosit enorm: a ales sa moara din cauze naturale. Dimpotriva, pe Basescu nu il vad bine. Fostii prieteni si tovarasi de drum dati la o parte prin instrumentalizarea justitiei au memoria lunga. Sunt convins ca toti au jurat, urcand treptele spre capistea Revolutiei: "Base, ai sa ma urmezi!"
Doamne ajuta sa nu mai vedem mutra chiorului multa vreme.

Cu ce ajuta poporul ca vede atata politica, ei se cearta, noi nu castigam nimic. Nu e destul ca e situatia care este, mai suntem obligati si in acea o data pe luna cand deschidem TV-ul, sa vizionam politicieni, politica, si cat sufera nu stiu ce politician la puscarie.
Ar trebui interzisa politica la Tv cu desavarsire. Si, daca tot sunt in puscarie, sa aiba conditii reale de puscarie , nu lux. Multe ar mai fi de zis...
Reply With Quote