View Single Post
  #1159  
Vechi 25.05.2015, 11:06:12
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristirg Vezi mesajul
-eu am avut problema cu scoaterea adeverintei,medicul de familie a zis ca nu are ce sa faca cu ea,ca nu o poate folosi,ca accepta doar cardurile ; i-am zis ca ma duc la CAS sa predau cardul si sa imi dea adeverinta pe 3 luni ,dar a zis sa-i intreb pe ei cum poate ea sa foloseasca aceea adeverinta [ca ea nu stie cum,si nu are ce sa faca cu ea]; am sunat la CASBV si mi-au zis ca pot sa predau cardul,si sa-mi dea adeverinta dar unii oamenii si-au depus cererea de prin decembrie,ianuarie si ca dureaza pana imi da adeverinta; asa ca mi-am activat cardul si am scapat de balamuc,si de umblatura.

-deci pt medicul meu de familie cardurile sunt obligatorii,cu adeverinta pe 3 luni nu are ce sa faca,mi-a activat cardul dar a zis ca nu introduce deloc chestiile cu grupa sanguina,rh...pt ca nu merge sistemul inca...
Pt adeverinta exista modificari in aplicatia medicului iar el poate selecta una din optinui ,cu card sau adeverinta.
Medicii sunt obligati sa primeasca si cu adeverinta,chiar de la casele de sanatate li s-a spus.
Numai ca acea adeverinta are un anumit format si ea trebuie lasata la medic pt orice consultatie ,copia ,bineinteles.
Reply With Quote