View Single Post
  #1  
Vechi 27.03.2014, 07:17:33
ortodoxa2310 ortodoxa2310 is offline
Member
 
Data înregistrării: 31.03.2012
Mesaje: 63
Implicit copii cu un sotz alcoolic...

Nu stiu daca sa-i spun chiar sotz, ca nu suntem cununati decat civil. In fine... ideea e ca a ascuns foarte bine problema cu alcoolul, bea pe ascuns la inceput, etc.

Are sanatatea deja afectata de alcool. Ii tremura mainile daca nu bea, il doare ficatul mai mereu, nu mai zic de rinichi/vezica, e baiat tanar dar mai am un pic si spal dupa el ca dupa un copil mic ... si vrea copii. Si eu vreau copii, dar in situatia asta mi-e tare teama. E pacat si sa ma feresc, dar nu mai mare pacat sa fac niste copii cu probleme cu buna stiinta?

De ar fi numai alcoolul... dar mananca si toate porcariile posibile si nici post nu tine vreoadata... si fumeaza destul de mult... de ar depinde numai de mine ar fi bine, ce imi sta in putere fac sa avem copii sanatosi. Dar el nimic nu face. Nu vreau sa cred ca iubeste alcoolul mai mult decat isi doreste sa aiba copii sanatosi. E asa iresponsabil... nu stiu ce sa mai fac, si nici sa plec nu pot ca tin la el. Dar il vad cum se distruge. Parca ma si vad vaduva de tanara cu vreo 2 copii cu probleme grave de sanatate din cauza lui...

Nu vad nici o iesire, sunt disperata si plang intr-una. Aveti ceva sfaturi, ganduri... nu stiu ce sa mai fac, nu vad nici o iesire ... doar sa stau langa el sa il vad cum se omoara incet. Nu e zi sa nu bea. Se trezeste cu mana pe sticla, se culca cu mana pe sticla. Am incercat in toate felurile sa ii explic, i am aratat articole medicale ... m-am gandit ca daca nu pt el sau pt mine, macar pt copiii pe care vrea sa-i avem sa isi revina. Dar nu vrea, i se par niste prostii tot ce spun, i se pare o prostie sa nu bea si sa manance mai sanatos macar pana raman insarcinata. Parca i s-au lipit mainile de sticla, pt nimic nu lasa alcoolul. Ma doare cum poate fi atat de egoist...

Last edited by ortodoxa2310; 27.03.2014 at 07:28:24.
Reply With Quote