View Single Post
  #36  
Vechi 23.08.2012, 17:26:49
nutucutu nutucutu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.08.2010
Religia: Catolic
Mesaje: 1.138
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Am mari rezerve ca "intamplarea" respecta invatatura BC. Cum sa spui ca a fost la Judecata Particulara. A avut doua judecati particulare? Ca unii oameni "au trecut" dincolo si "s-au intors" e una, dar sa sustii si ca ai fost la judecata? Cand invata BC ca are loc Judecata Particulara?
Subiectul nu este cind are loc judecata particulara, iar despre invataturile Bisericii Catolice nu ma intrebati pe mine. Nu le cunosc pe toate si am observat ca sunt destui catolici pe forum va pot raspunde cu subiect si predicat la intrebarile pe care le aveti.

Referitor la "intamplare", Gloria Polo a dat marturie despre ceea ce a trait. Noi putem sa o credem sau nu. Nici nu stiu daca aceasta marturie a ei a aparut cu aprobarea Bisericii sau nu. Dar aceasta marturie ne confirma inca o data ca Dumnezeu e infinit milostiv, ca rasplateste binele infinit mai mult decit raul, ca in fiecare secunda avem posibilitatea sa ajutam pe cineva, chiar numai cu gindul nostru; iar acel cineva poate sa fie inclusiv un copil care a murit inainte de a se naste.
Reply With Quote