View Single Post
  #3  
Vechi 26.09.2011, 14:01:41
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit

da, ar trebui sa te indepartezi impreuna cu sotul de acel mediu ...

dar nu intotdeauna este o solutie ... in primul rand, sa nu ramana nimic nespus intre tine si sotul tau ... orice vorba aruncata, orice ... barfa cum s-ar zice, trebuie discutata cu sotul tau ... sa nu te iei nici tu nici el dupa spusele altora ci doar dupa spusele voastre ... sa aveti incredere unul in altul si mai ales trebuie sa fiti sinceri unu cu altul ... trebuie vazut cine are dreptate, cine infloreste, poate undeva exista vreun sambure de adevar .... trebuie vorbit cu cea mai mare sinceritate absolut orice ... si poate daca este cazul, reuntat la orgoliu propriu, acceptat si parerile si sfaturile altora, respectat ideile altora, bineinteles, cu respectul cuvenit fiecaruia ...

bunica mea de pe tata are 2 baieti, tatal meu si unchiul meu. a fost asa o soacra de rea pentru mama si matusa mea, si o mama asa de cicalitoare si posesiva, ca ambii baieti au plecat departe de ea ... unul e la constanta, tatal meu, de vreo 20 de ani si unchiul meu e in canada de vreo 10 ani cu sotiile actuale. si ea a ramas singura ...
Reply With Quote