View Single Post
  #108  
Vechi 15.10.2014, 12:05:57
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlbertX Vezi mesajul
Corinusha, nu ai observat ca majoritatea comentariilor tale incep cu: nu inteleg ?
De atat de mult timp pe acest forum crestin ortodox si sa "nu intelegi" atat de multe lucruri ... pacat.
Aproape ca m-ai convins ca nici macar nu te preocupa sa intelegi ceva, rolul tau este cu totul altul, mult mai subtil.
La multi ani Corinushaaa !
Exagerezi foarte mult, ar fi ceva extraordinar daca s-ar rezuma doar la asta. Acesta e doar primul pasaj, intotdeauna face asa. In pasajul urmator arata ca, desi nu intelege nimic, stie tot si noi nu stim nimic. Uite, continua cu "o dai in lucruri de care habar nu ai, nici tu, nici alti oameni", deci nu stim nimic. Apoi ne spune ea cum este, ne da o lectie, pentru ca ea stie: "Minunile-s minuni. Punct. N-o sa sti cu certitudine e unde vin." Nu spune eu cred, ma gandesc, etc. Stie exact care e adevarul, fara vreo indoiala. Pana acum i-am scris vreo trei mesaje in care ii atrageam atentia sa nu mai scrie ca si cum ar stii tot desi nu intelege nimic si nu are cunostinte. Apoi am vazut ca scriu degeaba si tot asa face tot timpul. Ea si abaaa stiu tot, fara sa aiba cunostinte si sa lase lenea deoparte sa se informeze. Si apoi vin sa-si expuna cunostintele aici, de parca noi suntem obligati sa ascultam orice prostie cu care se trezeste cineva dimineata ca a visat-o noaptea.

Last edited by catalin2; 15.10.2014 at 12:08:21.