View Single Post
  #12  
Vechi 29.09.2020, 13:31:58
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.289
Implicit

Citat:
În prealabil postat de viorelll Vezi mesajul
Va multumesc pentru tot!
Îmi pare rău că v-am tulburat.
Mulțumesc tuturor!

Chiar nu as mai vrea să dau apă la moară cu topicul asta că poate face rău la alții.
Si atunci alte spaime pe mine :)
Nu stiu de ce simt nevoia să spun altora prin ce trec.Egoism.
Fiecare om are luptele si ispitele lui.

Dacă ar fi un buton pe forum cu "Șterge topic initiat de mine" probabil l-as folosi.

Sa auzim numai de bine!

Doamne ajuta!
Domnule Viorelll,
Fiecare neascultare de Dumnezeu poate declanșa un iad mai mare sau mai mic, așa cum a declanșat neascultarea din Rai a primilor oameni iadul pierderii vieții veșnice ce a urmat apoi pentru toți fiii oamenilor.

Responsabilitatea și vinovăția asta a faptelor rele e atât de mare încât ai vrea să o ștergi, să fugi, să scapi de frica imensă care te apasă, de răzbunare și de chinul veșnic meritat.

Regreți și ai vrea să fi crezut, să fi ascultat, ai vrea să nu mai produci atâta durere. De ce? Ca să te lauzi pe tine însuți fie că asculți fie că nu asculți.

De aceea te întreb și eu ca prostul:

Care crezi că e diferența dintre u, e, eu, lumeu, lume, lumu și Dumnezeu?
Care u, care eu ai vrea să ai, să alegi?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.09.2020 at 13:34:39.
Reply With Quote