View Single Post
  #5  
Vechi 12.07.2013, 17:17:59
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Apoi ai face bine sa incepi sa intelegi Ortodoxia din Scrierile Sfintilor Parinti. Poti gasi in zilele noastre luminatori iluminati care sa te orbeasca de tot cu lumina lor ecumenista. Pai, dupa tine, Hristos S-a rastignit cam degeaba!

Brrr! Asta nu-mi place la un teolog. Unde-i Sfantul Nicolae sa le traga cate o scatoalca la toti cei care manifesta abateri de la Ortodoxie? Mai nou, acestea se numesc ,,deschideri''?

Ia priveste chipul Maicii Domnului si al Pruncului Iisus. Fetele lor s-au pictat singure, prin minune dumnezeiasca. Priveste-le chipul si cerceteaza-ti gandurile in fata icoanei Maicii Domnului ,,Prodromita''.

http://ro.orthodoxwiki.org/Icoana_Ma...rodromi%C8%9Ba
Ortodoxia nu prea intelege ca mai sunt si alti luminatori inafara de ea,insa ea ii numeste diavoli.Ce e rau in ecumenism daca asa vreti sa-l numiti,eu prefer sa numesc o apropriere intr-e fii aceluiasi Creator.Ortodcsi sunt ca fii cei care stau mereu langa Tatal si ii privesc pe ceilalti ca [pe fiul ratacit,insa ei doar au imprersia ca stau laga Tatal....Chiar daca sunt student la teologie ortodoxa asa nu inseamna ca parerile mele sunt abateri.Doar expun lucrurioe asa cum sunt.
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote