View Single Post
  #15  
Vechi 05.05.2009, 13:15:39
eu-cristina83 eu-cristina83 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2008
Locație: Undeva in minunata Romanie
Mesaje: 256
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Ohhh, mare si tainica e puterea Domnului nostru! Cu credinta ma rog Domnului pentru vindecare si crestinilor pentru ajutor in sarguinta rugaciunii... Am un coleg, in Franta la doctorat, care se chinuie grozav cu o boala ciudata, scleroza in placi. Nu se cunosc cauzele acestei boli si nici leacul potrivit. Philippe este 80 la suta paralizat (isi duce viata in fotoliu rulant, degetele abia le misca, are stari obsesionale, accese de panica - offfff!!!). Treceti-l in pomelnicele voastre, va rog, la slujbele Tainei Sfantului Maslu! Sunt convinsa ca Domnul se va milostivi de trupul lui! Doamne ajuta!
Scleroza in placi este o boala foarte grea. Am si eu o cunostinta care sufera din pacate de ac. oribila boala si se afla tot in Franta. Problema este ca degeaba ma rog eu pt. el, daca nu se ajuta si singur. Toata familia lui este catolica, dar nu merg deloc la biserica. Am incercat sa-i apropii de Dumnezeu, dar daca ei nu vor.....dragoste cu sila nu se poate. Dumnezeu, in marea Lui iubire de oameni, ne da incercari numai pt. a ne ridica ochii catre El, pt. a ne apropia de El, dar daca noi nu vrem......Sper ca Philippe nu doar crede in Dumnezeu, ci Il si cunoaste.
__________________
"Asa sa traiesti pe pamant, ca si cum nu ai fi, dar la plecare sa lasi un gol in urma ta."-"Nebunul", Savatie Bastovoi
Reply With Quote