View Single Post
  #43  
Vechi 08.01.2021, 19:01:28
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.966
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Daca ti-e dor de "fratele" AlinB de ce nu-l urmezi in loc sa ceri curatenie si ordine pe forum?
Păi o să mă retrag și eu ce să fac, la orice discuție văd că nu se mai poate citi firul topicului pentru că apar tot felul de acuze, jocuri de cuvinte și fraze care nu au nicio legătură cu subiectul.

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Nu e absurd ca atunci cand vezi ca abea posteaza doi-trei forumisti incat abea apar 2-3 postari noi pe saptamana tu sa invoci dezordinea de pe forum si prea marea toleranta a adminului cu...(aici tot felul de invective la adresa mea)...
Nu contează că postează 2-3 sau 10, important e să poți urmări firul topicului, să fie intervenții punctuale nu tot felul de idei fixe reluate iar și iar, dacă pentru tine orice adresare în care nu te-am pomenit e invectivă și sari ca ars e problema ta.

Regulile de report și anti-spam sunt pe toate forumurile și sunt permise, nu le-am inventat eu.

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Iar adminul ar trebui sa constate adevarul si sa faca ce e drept si nu sa se ia dupa "veterani" caci daca e sa nu luam dupa veterani atunci iata eu sunt pe acest forum inca de la infintarea lui, dovedind prin asta fidelitate fata de ortodoxie, marturisind cu texte foarte lungi si bine argumentate tot ceea ce am avut de spus si de marturisit.
Tu ai mai fost dat afară de vreo 5 ori de pe acest forum fără să am eu vreo vină, ce credibilitate să mai ai dacă ai un stil obositor, și scrii multe lucruri care nu au legătură cu subiectul, lumea te știe deja ce vrei să-ți fac eu ?

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Iata ti-am raspuns si public si privat cat se poate de frateste. Eu te iert si nu cer nimic caci am incredere in Dumnezeu. Multumesc insa ca mi-ai dat sansa sa mai discut cu tine. Dialogul drept, bun, constructiv ne face ortodocsi, ne infrateste caci sfatul cel bun si dialogul ne ajuta sa ne lamurim si sa iesim din ispita.
Te rog frumos nu-mi mai scrie în privat că nu-mi face plăcere să citesc cum mă cerți, tu nu ești nici tatăl meu, nici duhovnicul meu, nici vreo autoritate, nu am de ce să iau în considerare nimic din ce mă dăscălești tu, care nu ai demonstrat mare lucru până acum.


Cu ceilalți useri accept să dialoghez pentru că au alt stil, sunt oameni rezonabili mulți dintre ei chiar de ar fi catolici, sau de alte confesiuni.

Cam atât, nu caut cearta să fii sănătos.
.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote