View Single Post
  #2  
Vechi 04.10.2013, 11:24:48
acvilla77's Avatar
acvilla77 acvilla77 is offline
Member
 
Data înregistrării: 13.06.2011
Locație: Romania<Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 68
Send a message via Skype™ to acvilla77
Implicit

Citat:
În prealabil postat de EvelynSara Vezi mesajul
Nu sunt o fiinta depresiva, nu imi urasc viata, imi iubesc extrem de mult familia, insa mi-ar placea sa ma intorc acasa in Rai, abia astept acest lucru pentru ca stiu ca acolo e mult mai bine, acolo o sa ma intalnesc cu bunicii mei pe care ii iubesc mai mult decat orice pe lumea asta, ma voi intalni cu Dumnezeu, voi fi inconjurata de iubire pura si sincera , de lumina..Cand spun aceste lucruri celor din jur acestia se uita la mine ciudat, ba imi spun ca sunt nebuna, ba ca pacatuiesc. Vreau doar sa stiu daca e un pacat sa imi doresc sa ma intorc in Rai?
Nu este pacat sa vrei a murii pentru imparatia cerurilor(rai),dar trebuie sa astepti fara a grabi sau provoca aceasta,pt ca sa-r putea sa ajungi in alta parte mai mult sau mai putin dorita.Avem aceasta viata trecatoare,cu bune si cu rele ca sa putem ajunge in rai formandune aici prin iubirea de Dumnezeu,astfel avand smerenie si iubind pe aproapele fara de care nimeni nu poate ajunge in ceruri alaturi de Sfinti.Iar acum cat timp vei traii pe pamant,sa inalti rugaciuni catre Dumnezeu ca prin iubirea ta de cei dragi tie si prin faptele bune sa fi placut/a Lui astfel aducand in rai pe aceia pentru a dainuii cu ei(daca acestia nu erau acolo din motivul negrijirii sufletului lor)...
Sa ne ajute Dumnezeu spre buna intelegere,si si fapte chivernisite.
Reply With Quote