View Single Post
  #8  
Vechi 25.09.2008, 19:20:39
nede_mar's Avatar
nede_mar nede_mar is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.08.2008
Mesaje: 77
Implicit

Ce este sufletul? Raspunsul stiintific nu stiu s-a il dau sau nu m-a straduiesc, dar stiu ca uneori m-a doare! Legat de suflet am s-a va spun o povestioara adevarata care la vremea aceea m-a marcat. In urma cu doi ani am avut doi papagali, nu stiu de ce unul s-a imbolnavit i-a paralizat un piciorus, s-a chinuit saracutul nu mai putea s-a stea pe betisoare si eu atunci i-am aranjat un culcus intr-un colt de colivie, acolo il hraneam si ii dadeam apica in fiecare zi. Intr-o zi i-a fost mai rau l-am luat in palma si l-am mangaiat, cand l-am pus inapoi a intors capsorul spre mine parca si-a luat ramas bun si a murit.Eu am si un catelus, si dupa ce papagalul a murit catelul a inceput s-a alerge parca ceva prin casa uitandu-se spre tavan, baiatul meu atunci mi-a sugerat s-a deschid geamul, l-am deschis si catelul parca a privit cum iese ceva pe geam, si s-a linistit. Oare catelul alerga dupa acel sufletel care tocmai parasise trupul papagalului? Nu stiu daca am gresit dar cu lacrimi in ochi am aprins o lumanare, si papagalul l-am ingropat la cateva zile la radacina unui copac! Imi cer scuze daca v-am plictisit cu povestioara asta care pe mine atunci m-a marcat!
Reply With Quote