View Single Post
  #37  
Vechi 08.02.2012, 23:11:03
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Stiu,dar un om care a venit acolo (tot in afara manastirii) cu buna-credinta si gand curat a fost alungat,in timp ce tiganilor ce privesc totul strict ca afacere sunt tolerati de conducerea manastirii... Dar nu judec eu. La fel nici pe cei de la Voronet.

Doamne-ajuta!
acei vanzatori ambulanti sunt lasati sa vanda numai in zilele in care se face parastasul parintelui, adica o data pe an..... si sa sti ca sunt foarte putini tigani... dar nu le este permis accesul in manastire, ei isi pun tarabele pe campul din fata portii manastirii cat si de-a lungul drumului de acces spre manastire..... eu nu vorbesc din auzite, am fost acolo si am vazut... raoul te rog mult sa nu dezinformezi..... am fost la pangarul manastirii si preturile sunt extrem de decente...... in schimb nu pot spune despre manastirea Lainici acest lucru... am mai spus si in alte randuri ca a devenit o afacere, cuvinte pe care mi le asum..... nici nu se compara calugarii de la Lainici cu maicutele smerite de la Prislop..... biserica, desi este veche si nu este impozanta sau dupa ultimele norme, cum este biserica noua de la Lainici, te atrage cu o caldura nemaintalnita....... Doamne ajuta!!!
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote