View Single Post
  #52  
Vechi 11.02.2012, 01:24:10
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Nu stiu,cu asta nu pot fi deacord,si nimeni din cati am intrebat nu sunt! Este biserica,nu imi ceri bani ca sa intru acolo. Daca vreau eu sa las,las,si cred ca multi nici nu mai lasa din moment ce li se ia cu "forta" inca de la intrare. Nu exista scuze,e anti-crestinesc un asemenea gest. Intreaba-ti duhovnicul,vezi ce spune. Hristos a spus sa dam bani cezarului,nu lui Dumnezeu! Ori in acele biserici valorile se inverseaza sau cel putin se pun pe talere egale. E ca si cum ar cere Dumnezeu bani,fortat,obligatoriu. Pai daca vaduvei cu doi banuti din Evanghelie i se cereau obligatoriu zece sa zicem,ce putea sa faca?? Uite ca alte biserici desi nu cer au bani sa refaca si pictura,usor-usor,din mila Domnului. Nu iau taxa de intrare,nici pentru fotografiere,nici pentru mancare si nici pentru cazare. Si Dumnezeu se milostiveste! Nu judec acele manastiri unde totul e pe dos,insa NU sunt deacord,nu pot accepta,e peste puterea mea de intelegere sa dau bani pentru a intra in casa Domnului. Iertati-ma,chiar nu pot.

Doamne-ajuta!
Reply With Quote