Subiect: Eu, pacatosul...
View Single Post
  #6  
Vechi 13.09.2009, 22:11:58
Simona-Marilena's Avatar
Simona-Marilena Simona-Marilena is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.08.2009
Locație: Ilfov
Religia: Ortodox
Mesaje: 185
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Antoni0 Vezi mesajul
Fratele meu, sa nu crezi ca exista familii fericite. Peste tot exista greutati. Sunt persoane care'si ascund foarte bine sentimentele. Tu le vezi fericite, dar defapt ei sufera inauntru. Si se auto-distrug!

Insa, sa nu ne pierdem nadejdea in Dumnezeu, pentru ca de nu, incepem sa'l hulim si o dam in ateism.

De mici tata si mama ne mai freaca cate o palma sau nu ne lasa in discoteca, etc. Noi nu intelegem, plangem, ii injuram in interiorul nostru. Zicem ca nu e bine. Dar cu timpul ne dam seama, ca aveau dreptate. Si ne pare rau!

Asa e si cu Dumnezeu, insa in plan mult mai mare pe care noi nu'l putem intelege in totalitate! Raul, boala, un fiu cu handicap sunt crucea care trebuie s'o purtam! Eu ma rog in fiecare zi ca sunt sanatos, ma rog si pentru ai mei sa nu li se intample ceva, Doamne Fereste!

Sa ramanem in credinta, sa ne rugam si sa avem incredere in Dumnezeu. Sa ne rugam la Preacurata, sa ne rugam la Sfinti. Sa facem totul pentru Dumnezeu, ca daca facem voia lumii, desfranati si iubitori de argint ajungem!

Cu Dumnezeu, inainte!
Ce bine ai zis! Deci, cu riscul de a-l cita pe Antonio, dragul meu, nimeni si nimic nu e mai important decat Dumnezeu. Lasa-i pe ei sa se uite urat, sa te certe, sa te batjocoreasca.

"Fericiti veti fi , cand din pricina Mea va vor ocari si va vor prigoni si mintind vor zice tot cuvantul rau impotriva voastra . Bucurati – va si va veseliti , caci plata voastra multa este in ceruri ." Deci, tot raul spre bine. Viata Dumnezeu ne-a dat-o. Buna, rea. Trebuie sa pazim Poruncile Sale indiferent de pret.
Reply With Quote