Subiect: Eu, pacatosul...
View Single Post
  #9  
Vechi 15.09.2009, 01:54:03
Silencer Silencer is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.08.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 104
Send a message via Skype™ to Silencer
Implicit

Mersi de raspunsuri...
Apropo de varsta, am 22 de ani, da ma simt deja ca un moshneag... Cum zicea o cunoshtina ca cel mai rau e sa fii tanar dar cu sufletul batran...

"Apoi , ispitele și mai toate câte vin asupra noastră , ne dau înțelepciunea și maturitatea necesară lepădării de cele nefolositoare, precum fierul înroșit și trecut prin foc, se leapădă de rugină" - Chestia ar fi ca daca treci metalul prea mult prin foc acesta ishi schimba forma, la fel ca mintea mea, pierzandushi cu totul forma care a avut-o candva... La fel ziceam shi eu de ispite shi pacate... Dar cand acestea te chinuie prea mult, fara oprire, acestea te fac sa vrei sa te lepezi de alt ceva... Te fac sa vrei sa te lepezi de asha viata...

Cele scrise de mine nu e doar rezultatul unei nopti stresate... Toate aceste chestii se acumuleaza de ani de zile...

Cele scrise de mine nu se refera numai la mine, se refera la mai multe cazuri cunoscute...
MadalinaM, am incercat pe parcursul vietii cat de cat sa respect legile de care spui tu... La biserica nu merg prea des, dar macar ceva respectam shi eu... Nu toate mi s-au dat ushor, mai ales chestia cu "iubirea de aprope", caci sa ma impac cu gandul despre comunishtii de la noi, carora le-am dorit mereu moartea in cel mai oribil mod posibil, nu a fost deloc ushor... Shtiu suna urit ceea ce spun eu, dar oricum tot ceea ce a fost, a trecut demult...

Omul din firea sa este rau... In el sta samburile urii shi rautatii... Nu e lucru mai urat pe pamant ca oamenii... Sunt oameni buni, care nici nu se zaresc intre multimea de 'monstri', si care conform crezului nostru, o mare din aceshtia vor nimeri in iad...
Reply With Quote