View Single Post
  #59  
Vechi 18.01.2010, 02:15:55
adelin's Avatar
adelin adelin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Noesisaa Vezi mesajul
Chiar am stat intr-un centru urban bine dezvoltat. :D Am avut cont in banca si toate cele necesare traiului normal si integrat in societate, nu am pomenit de implantarea cipurilor. Poate sursa ta ti-e cam stricata, sau ar trebui sa mergi tu insuti.

Si nu, romanii nu sunt niciodata increzatori in parlament, de unde ai scos-o pe asta?
Votati PSD... PSD au votat... si totusi, dupa ce voteaza ies in strada si vorbesc pe la colturi ca Iliescu a condus crimele din 89 si de dupa... Deci, de ce voteaza PSD? Pentru ca asa li se zice... Si in occident romanul este foarte usor manipulat. Merge, primeste 1000 euro pe luna salariu, si munceste foarte mult, fiind bucuros de plata sa. Ei bine, pentru aceeasi munca, occidentalul cere 2500 sau 3000 euro. In elvetia de exmeplu, se ridica salariul si la 5000 euro, iar in Italia si Spania salariile sunt un fel de "am gasit pe cine sa prostesc". De ce este romanul asa? Pentru ca asa a fost invatat, sa taca si sa rabde, crezand ca este buna situatia in care VA FI PUS (nu cea in care se afla). Cand vor auzi romanii ca nu mai trebuie sa stea la coada la casa sa plateasca, avand cipul, evident ca nu vor mai sta pe ganduri sa se intrebe: "bai, o fi bun? N-o fi bun?" Si iaca asa romanul face treaba FARA CAP, in general ma refer. Plus ca daca ii spui realitatea, cred ca din voia satanei, EL NU O VEDE NICI SA I-O ARATI DESLUSIT; ei bine, daca ii arata un american cipul, bucuros romanul ca l-a bagat in seama americanul, iaca, primeste "darul" americanului. Este ca atunci cand fratele meu i-a cumparat o zgarda galbena catelului. Catelul cand a vazut-o ce frumoasa este, a stat foarte cuminte la legat. Dupa aceea si-a dat seama ca acel cadou era defapt o robie. Asa si romanul, nu da din coada, dar dar gandeste la fel cu acela...
Reply With Quote