View Single Post
  #60  
Vechi 18.01.2010, 09:50:59
REBUS REBUS is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.08.2006
Mesaje: 23
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andrei_im Vezi mesajul
ce vom face? ne vom bucura ca Il avem pe Hristos! si nu doar atunci, mereu ar trebui sa facem asta. Lupta impotriva lui Antihrist a inceput chiar in momentul Intruparii. si acum suntem pribegi, suntem atacati din toate partile de vrajmas, dar nadajduim ca ne va ajuta Dumnezeu. cand va veni vremea sa pribegim in sensul literal al cuvantului nu stiu cum va fi, dar ne va da Dumnezeu o portita. cred ca ne vom aduna cat mai multi, pentru a putea supravietui. oricat de infricosator ar suna, cred ca va fi o vreme de mare bucurie. Asa sa ne ajute Dumnezeu!
Domnul Dumnezeu portița A DAT (NT, cartea apocalipsei, etc.,) DAR bucuria vine atunci când ne vom înțelepți.

AcuM în cap. XIII, cei care gândesc material simt că a venit „timpul lor” iaR cei Care simt spiritual, văd că până ACUM n-ați cerut nimic în numele Meu, cereți SI veți primi, ca bucuria voastră să fie deplină. Acestea vi le-am spus în pilde, DAR vine ceasul când nu vă nai vorbi în pilde, CI pe față vă voi vorbi despre TATĂL IoAn XVI 24 – 29.

Ii sus...II SUS
- X +
Ps. XXXIV
+
Ps. XXXII
X
VI
?
Reply With Quote