View Single Post
  #29  
Vechi 22.01.2020, 13:58:46
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.245
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Tu ori faci o gluma, ori nu intelegi nimic, ori spui orice ca sa se potriveasca ideile lui Iohannis cu cele crestine.
Mai există un ori pe lângă cele două-trei pe care nu le-ai nimerit: ori poate că spun Adevărul și mai am și dreptate pe deasupra... nu de la mine, firește.

(Iohannis e creștin deci e normal ca ideile lui să se potrivească cu cele creștine. Nu erau ideile lui Iohannis, eu nu susțin ideile altora aiurea ci eventual pe cele pe care mi le-am însușit cu discernământ dar se pare că din moment ce urăști pe Iohannis și fostul PDL (mai corupt ca psd????) probabil pentru că ți-a plăcut mai mult vechiul PNL (mason și necreștin plin de câmpeni, patrici, antonești și tăriceni mari colaboraționiști cu PCRul și cu PSDul lui Iliescu și fondatori ai USLului) atunci iată că de aia urăști și ceea ce scriu eu deși politic eu nu am niciun partypris cu Iohannis sau cu noul PNL ieșit din ACL (Alianța Creștin Liberală). Am scris pe undeva sau dacă nu atunci scriu acuma că eu sunt băsist-țărănist-pmpist dar nu pot fi din pricina asta ultraș orbit care pentru câștigul din pariuri să mint și să urăsc visceral doar ca să contrazic toate ideile bune numai pentru faptul că vin ele de la adversari politici gen Tăriceanu, Ponta sau de la aliați pentru binele țării ca Iohaniis-Orban.)

Unde ar fi gluma ori neînțelegerea sau ''potrivirea'' cu ce zice Iohannis ? (plagiatul de tip papagal fără însușire sau ca să lingușesc conducerea și stăpânirea pentru a scăpa de represalii)

Nu mă dezic de ce am postat ca și creștin-ortodox:

1. Egalitatea de șanse și de sexe nu e un lucru rău ci e un drept fundamental pentru orice constituție ce respectă credința și omul, căci e normal ca să fim egali unii cu alții și nu este asta contrar ortodoxiei.

2. Prin egalitatea asta între sexe nu se indeamnă la desfrânări sau la împreunări ale persoanelor de același sex sau de sex contrar ci se face dreptate divină.

3. În Biserica Ortodoxă când la taina căsătoriei bărbatul este cel de care trebuie să asculte femeia căsătorită așa cum și el ascultă de Hristos are semnificația nu a unor privilegii (pile), adică a unor drepturi superioare ale bărbatului ci e vorba acolo că bărbatul poate fi tras la o răspundere mai mare.

Deci în caz de păcătuire în cadrul familiei, el, bărbatul este mai mare în răspundere față de femeie înaintea lui Dumnezeu și nu că ar avea drepturi mai multe sau ceva privilegii și pile.

În concluzie nu cred că spun chiar orice ca să dea bine la urechile mai marilor adică nu cred că lingușesc pe cineva din moment ce nu i-am auzit pe ei să spună astea ci eu le spun și le scriu de dragul Adevărului și dreptății divine!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 22.01.2020 at 14:47:45.
Reply With Quote