View Single Post
  #30  
Vechi 23.01.2020, 15:58:01
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.949
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Eu am spus cu fiecare ocazie ca nu am votat niciodata PSD, doar PNL. Iar cand Iohannis a stricat partidul si i-a adus pe cei din PD (care erau mai corupti decat cei din PSD) nu am mai avut cu cine sa votez.
Sunt de acord, dacă-l critic pe Iohannis nu înseamnă că am votat ceva în turul 2, înseamnă că nu voi lăsa niciodată un politician să joace țonțoroiul pe lucruri sfinte ca familia.

Depinde de conjunctură sunt zone unde PNL nu e chiar atât de toxic la locale, ex Bolojan la Oradea,e penelist din anii 90, a dezvoltat și orașul și nici nu a diminuat, demitizat, încurcat vectorii și comunicatorii creștini ai cetății să se manifeste, a susținut și a votat la referendumul pentru familie.

Deci Oradea s-a dezvoltat fără decreștinarea agresivă a orașului!

La polul opus stă rușinea de Emil Boc, care din lăcomie de bani și slugărnicie politic corectă a autorizat Untoldul, Electric Castle, primul bar gay din afara Bucureștiului , în timp s-a dezvoltat o comunitate lgbt care a forțat o paradă gay prin fața Catedralei Mitropolitane la sfidare .

Festivalurile smintite și bodegile pierzătoare de suflet autorizate de acest bicisnic al istoriei au distrus spiritualitatea Clujului, patriotismul curat și așezarea ardelenilor, mulți clujeni au fost dresați să devină liber cugetători, cetățeni universali, demitizatori ai familiei, istoriei și tradițiilor, unii ca alde Sabin Gherman o dau ușor în revizionism și contestarea granițelor țării.

Deformarea spirituală a Clujului e dramatică dacă ne gândim că e un oraș de 300.000 de locuitori, adică un sector din București, unde relațiile comunitare sunt totuși mai apropiate și comunitatea e mai caldă, în doar 15-20 de ani au fost întorși la 180 de grade din patrioți în globaliști.

La un oraș de 2 mil de locuitori te-ai aștepta să fie atrasă populație care de care mai ciudată din toată țara, că majoritatea oamenilor care se dau în spectacol prin București nu sunt născuți și educați acolo, dar la Cluj inversarea polilor din patrioți în liber schimbiști s-a produs sub șocul provocat de niște cretini politici în frunte cu Boc.

Chiar de ar face metrou suspendat și alte lucrări SF, Boc nu va putea șterge distrugerea spirituală provocată în mandatele lui.

Nu e exculs ca Dumnezeu să-l bată pe Boc și să fie nevoit să conducă peste un Consiliu Local dominat de USR, repet public usr crescut și momit de Boc la Cluj prin Untold și bodegile de înnegrit suflete autorizate cu mânuța lui și a oamenilor puși de el.

Și din vina lui Boc și a politrucilor, creștinismul e batjocorit la Cluj.

Cam asta e un primar sau politician cu mare decizie, e ca un cap de familie care-și poate duce familia spirituală ori pe cale, ori la pierzanie de suflet.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 23.01.2020 at 16:43:52.
Reply With Quote