View Single Post
  #212  
Vechi 04.07.2011, 22:44:24
politist crestin politist crestin is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.07.2011
Mesaje: 7
Implicit

In familia mea au fost 3 siucideri bunicul,mama si tata.Si eu aveam ganduri de sinucidere, Dumnezeu m-a salvat.Laudat sa fie Dumnezeul viu Tatal,Fiul si Duhul Sfant.Acest lant al sinuciderilor s-a rupt in momentul unei rugaciune speciale facute de un om a lui Dumnezeu cu ungere cu untdelem in numele Domnului Isus.Puterea cuvintelor puterea expresiei spala-ma in sangele Tau Isuse a declansat la mine o reactie a unui duh necurat care era pozitionat sub limba in gura mea.Duhul lui Dumnezeu m-a eliberat ,m-a curatit si am primit si botezul cu Duhul Sfant.Multumesc Dumnezeului viu.

Faptele apostolilor 10

44 Pe când rostea Petru cuvintele acestea, S-a coborât Duhul Sfânt peste toți cei ce ascultau Cuvântul.
45 Toți credincioșii tăiați împrejur care veniseră cu Petru au rămas uimiți când au văzut că darul Duhului Sfânt s-a vărsat și peste Neamuri.
46 Căci îi auzeau vorbind în limbi și mărind pe Dumnezeu. Atunci Petru a zis:
47 „Se poate opri apa ca să nu fie botezați aceștia care au primit Duhul Sfânt ca și noi?”
48 Și a poruncit să fie botezați în Numele Domnului Isus Hristos. Atunci l-au rugat să mai rămână câteva zile la ei.
Reply With Quote