View Single Post
  #2  
Vechi 30.06.2008, 11:28:12
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

domnule, noua shi copiilor, ne-ar trebui o EDUCATZIE NONSEXUALA shi nu sexuala... ca sexul shi singur te invatza cum sa-l foloseshti... tu trebuie sa invetzi cum sa faci sa nu-l foloseshti nicicand daca s-ar putea... deci copiii daca ii invetzi, deja ei cred ca asha e bine sa se educe sexual, shi capta credintza sexy-caineasca de strada shi de secta, shi ei cred ca e voie shi asha shi fac... tanjesc shi-shi inchipuie toata ziua muzele shi nalucile ciocnirilor stradale....

dar mergand pe strada, parafrazandu-l pe parintele Cleopa, dracul itzi bate cateva pironii:

-cand vezi pe una cu balcoane proeminente sau dezgolite tzi-a batut primul cui,
-cand auzi o melodie ce vine de la unul din mashina sau dintr-un bar tzi-a bataut al doilea cui
-cand ai trecut pe langa vitrine shi ai prins gustul tzi l-a batut pe al treilea
-iar cand tzia ranjit o femeie dragutza in sensul ca tzi-a dat impresia ca ar fi disponibila, sau tzi-a aratat ceva sau ai vazut tu, atunci te-ai pierdut cu totul shi eshti al lui... a dracului...

ca dupa aia urmeaza restul:
-vociferarile shi nemultzumirile interne de a spune adevaruri trufashe shi crude sau sexy-trndy ca doar nu eshti ipocrit sau fatzarni
-privirea bagaboanta shi intamplator degustatoare care se hraneshte cu "frumusetzi"
-injuraturile shi mandriile ce ar vrea sa te arate ca eshti stapan pe situatzie
-nepasarea shi caderea intre prietenii de bere shi tzigara ca sa te consolezi sau sa ai ce discuta....

iar in final vin bancurile shi poantele prrozstiei pironice ca sa itzi dea senzatzia ca traieshti...

shi de multe ori pana sa te trezeshti dureaza aproape o viatza de om...

deci parerea mea ar fi pentru o educatzie non-sexuala... in shcoli, adica sa shtie copilul cum sa evite sa i se para mereu ca gustul shi sexul este dragoste cand defapt este terfelirea in placerile trupeshti... deci cum sa evite educatzia sexuala involuntara spre care te tareshte sexul in orice discutzie shi orice intamplare... ca sa nu mai spui mereu pentru orice nemultzumire "baga-mi-ash shi scoate-mi-ash..." mandrind shi laudand mereu curvia din noi... "ca ce buna e, ca ce balcoane are" acesht "woau" care este defapt mai mult "hau" shi narav ...

deci cum ar fi sa studiem shi sa ne educam naravurile... adica asta ar mai lipsi sa avem patimi shi pacate educate... :dontgetit:

72x???:(:(
Reply With Quote