View Single Post
  #5  
Vechi 04.02.2009, 14:55:29
nutzy
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Domnul fie cu tine!

draga simona,

Cu siguranta ca nimic nu a fost de la Dumnezeu,daca nu s-a savarsit Taina casatoriei.Fiecare ati mers pe carari pararele,timpul a trecut ... asa cu ai zis si tu ...clipa s-a scurs ca nisipul in clepsidra si sufletul tau a ramas gol...Dar nu te intrista,roaga-te la Dumnezeu sa "SE FACA VOIA LUI " si cu siguranta te va ajuta.Nu te mai ruga pentru un anume lucru ,multumeste-i Domnului pentru toate ,si roaga-te sa se faca doar voia lui.EL stie ce vrei .Asa cum tu i-ai cerut el ti-a dat.Numai ca nu a fost voia lui ci doar a ta.
Cunosc pe cineva care a avut intocmai aceasta poveste a ta (parca e trasa la indigo)si vreau sa iti spun ca a trecut cu nadejde in dumnezeu peste asta,a intalnit pe cineva si acum sunt fericiti.
Si ca sa vrei sa se schimbe ceva in legatura cu obsesia ta ,mergi la duhovnic ,povesteste-i despre asta caci cu siguranta te va ajuta.Am avut si eu o obsesie de genul asta si multumesc Domnului ca am scapat de ea.Cu ajutorul preotului.
Eu iti doresc multa sanatate,puterea de care ai nevoie sa treci peste asta,Lasa lucrurile asa cum sunt,Multa rugaciune si Nadejde in Bunul Dumnezeu.Doamne-ajuta!
Reply With Quote