Subiect: Despre Ocultism
View Single Post
  #4  
Vechi 30.12.2021, 23:22:23
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.046
Implicit

Experiențe.... Sper sa nu mă repet,poate am mai menționat unele pe forum,dar acum diferă contextul și abordarea mea.

Adevărul este că am și obosit, fiindcă într-adevăr este obositor sa nu ai niciodată liniște.Sa cauți mereu ceva,sa crezi de fiecare data că ai găsit și după caz ori sa găsești ceva greșit,ori sa pierzi ce era bun.

Bun sa trecem la lucruri mai concrete,deși sunt doar întâmplări personale,hai sa dăm o nota paterică,deși mie îmi place mai mult discursul filocalic.

Prima experiență "paranormală" cu o imagine mereu vie în capul meu și probabil singura de la acea vârstă,sa fi fost pe la 4,5 ani este o scenă în care mama îmi tot repetă să îmi spun rugăciunea iar eu refuz in mod destul de agresiv asta,după care stinge lumina,iar eu mă uit automat spre ușă și văd o silueta neagră care mă privește... Puteți sa o luați cum vreți, imaginație,vis sau iluzie,dar aceea e cea mai vie imagine a mea cu așa ceva,știu sigur că văzut ceva,și sunt destul de convins și pe cine sau ce....A doua tot cam pe la acea vârstă,poate vreo 5,6 ani,eram in pat cu străbunica,fiind în aceiași cameră și bunicii,ne puneam la culcare,când imediat după ce a atins lumina m-am simțit așa luat pe sus,și aruncat jos din pat direct peste străbunica eu fiind între ea și perete...Va dați seama,habar nu aveam ce s-au întâmplat...

In ambele cazuri speriați au fost ceilalți mai mult decât mine...însă eu abia acum mai recent comparând cu alte experiențe,am înțeles sensul acestor 2,care sunt cele mai puternice vizual in mintea mea de atunci.

Următoarea ar fi de alt ordin,dormeam in general cu străbunica sau bunicii când eram mic,iar sora străbunicii era bolnava,avea leucemie,eu tot așa la vârsta de vreo 6,7 ani.Deci acest vis,este primul care îl rețin de la acea vârstă,și unul din cele mai importante că semnificație pentru mine,întrucât că și celelalte întâmplări,capătă sens abia acum recent pentru mine.Eu la 6 ani nu prea aveam cu se sa compar ce vedeam sau visam la nivelul asta spiritual, paranormal.Practic a fost primul meu contact "vizual" in mod astral cu un inger,foarte profund, înălțător, maiestuos și oarecum impunea și reverență,chiar o frica dar similară cu "frica de Dumnezeu",nu frica demonică.A apărut lângă un sicriu,in el era sora străbunicii și îngerul coborând din cer,a aterizat avea aripile alb gri ,și a zis "3 zile".... Am impresia că m-am trezit imediat oarecum bulversat și am explicat atunci noaptea visul străbunicii,ei fiind obișnuiti cu experiențe de genul.Intradevar așa s-au întâmplat,după 3 zile a murit sora ei,și oarecum tind sa cred că cel pe care l-am visat era îngerul morții,numit Azrael,întrucât am avut mereu o atracție fata de tot ce tine de fenomenul morții sau mai degrabă ce e dincolo...

Cam acestea ar fi începuturile mele cu aceste experiențe,și primele relevante...
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote