View Single Post
  #433  
Vechi 14.07.2022, 15:10:57
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
...

Intelesul duhovnicesc al frazei 31 este:

...

Ti se pare ca vreo suprafatza uscata de pamant e rotunda (sferica sau discoidala-cerc)? Nicidecum.
31. Dezmierdându-mă pe rotundul pământului Lui și găsindu-mi plăcerea printre fiii oamenilor.(Pilde Solomon8,12.31)
Iar ti se pare ca scotzi in evidentza o perla? Ca insfarsit m-ai prins?

Pai iata, tu te-ai dovedit din nou erou al vorbei populare ”Cine sapa groapa altuia el cade in ea”.. caci in afara de pamantul LUI nu exista pamant rotund (sfant) : ”Unul sfant, unul Domn Iisus Hristos-Cuvantul si Romania cercuita, tzara Stralucirii, Tzara Lui!”

Iar tu prin incapatzatzanarea ta caci mereu vrei sa ma dovedesti de incompetent-repetent ai cazut iar in groapa, in abis sustinand ”logic-gramatical” ca tot pamantul e al Lui si e rotund, sfant, ca asa este scris... Pai asta era la inceput, cand Omul nu cazuse din Rai, insa apoi oamenii si animalele, lumea si demonii au furat si au stricat tot pamantul incat a vazut Domnul ca e plin de silnicie si ca vine potopul din pricina faradelegilor. Doar EnoE L-a crezut si iata ca pe vremea potopului nu a mai existat pamant decat ape plate-plate, chiar concave caci Arca facea cercuri concentrice dupa Luna timp de aproape 1 an de zile pana a iesit curcubeul si a adus ramuri de maslin proumbelul.

Chiar crezi ca are rost sa tot incerci sa-mi scotzi in evidentza ”perlele”? Pai deja ai ditamai rozariul de perle de cand tot incerci sa ma prinzi si sa ma dovedesti. Vezi ca rozariul tau plin de perle negre ce se cred albe e din ala ca la asiatici, ca la metempsihohotici, il invartzi rugandu-te pe sfinvers si te manca karâma vrand sa te treaca prin sistemul digestiv ca apoi sa te reincarnezi sub forma de OMid-EE.

Crezi ca mint?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 14.07.2022 at 17:58:28.
Reply With Quote