View Single Post
  #125  
Vechi 11.09.2009, 16:50:10
Antoni0's Avatar
Antoni0 Antoni0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Chicco-O Vezi mesajul
Doamne apara si pazaste!!
Esti crestin? Nu cred....unde este iubirea fata de aproapele, toleranta, iertarea???
A spune adevarul nu inseamna ca judecam, ca suntem intoleranti.

Citat:
În prealabil postat de Chicco-O Vezi mesajul
Scuze, dar nu esti prea invatat...catolicismul e o secta? eu te-as sfatui sa te informezi inaite sa-i faci un favor celui rau.
Repet din nou: citeste cartile "Papalitatea eretica" si "Papalitatea schismatica". Gasesti pe www.scribd.com

Citat:
În prealabil postat de Chicco-O Vezi mesajul
Cate nu fac preotii ortodocsi... Ce-i drepti sunt si preoti buni printre ei...dar cati sunt capabili de sacrificiu fata de oameni fara a cere nimic in schimb?(nu-si educa copii - sunt drogati, sau eretici; nu-ti cer decat bani; te impinge la ura fata de lume; etc)
Dai bani la biserica pentru a face o fapta buna. Preotul ala din asta traieste. Deci da, oferta noastra in bani este vazuta bine de Dumnezeu daca e facuta cu smerenie.



Citat:
În prealabil postat de Chicco-O Vezi mesajul
Haide sa facem o comparatie cu Vestul Catolic...ce oameni sunt, nemtii de ex? oameni cu credinta, cu frica de Dumnezeu; de-asta suntem noi unde suntem...stim sa vorbim urat, sa fim invidiosi, sa ne uitam in gradina altora decat in a noastra...
Eu am prieteni catolici, protestanti, baptisti. Nu-i intreb de religie; sunt oameni f buni de la care am multe de invatat in bine; nu ma intereseaza ce religie practica.
Oh ce frumos! Si eu traiesc in vestul catolic! Si nu e miere si lapte!

La Napoli de exemplu si camoristii merg la Biserica. Dar e ca si cum s'ar duce la ... pub! Si italienii vin imbracati parca se duc la disco, fetele cu fustita mini. Dar sa nu generalizam!

Si alt lucru grav zic eu sunt "inovatiile". Chitara si alte instrumente pentru a canta! Nu mi se pare normal!

Sau liturghiile pentru tineri! Sau cate 10 liturghii pe zi!

Citat:
În prealabil postat de Chicco-O Vezi mesajul
OOOffff.....ce dezamagire, in ce lume traimi, nu-mi vine sa cred ca in sec 21 mai sunt oameni care gandesc discriminator fata de fratii sai.
Repet din nou: a spune adevarul nu inseamna intoleranta, discriminare religioasa!
Reply With Quote