View Single Post
  #122  
Vechi 03.03.2012, 08:07:40
ucenic ucenic is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.05.2010
Locație: Ploiesti
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 634
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ucenic
Implicit Ingerului Bisericii scriei...

Motto: "Ingerului Bisericii din Laodiceea scrie-i: "Iata ce zice Cel ce este Amin, Martorul credincios si adevarat, Inceputul zidirii lui Dumnezeu: (Apoc.3:14)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Îngerului Bisericii din vremurile din urmă, scriei:
“Pentru ce ești abătut, pentru ce ești trist în sufletul tău, nu sunt Eu Izbăvitorul tău?
Eu sunt Duhul lui Dumnezeu, pentru ce dar mă întristezi?
Eu sunt aici, în inima ta... pentru ce nu Mă vezi?
Vreau să îți ofer Dragostea Mea, Bucuria Mea... vreau să ai Pacea Mea în tine! Pentru ce suflete nu te deschizi?
Mă vrei deși Mă ai, Mă dorești deși Eu sunt aici, chiar acum, în inima ta...”
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tu vrei să fii iubit, apreciat... Eu îți dau Dragostea Mea ca să o împarți altora.
Tu vrei fericire, fără lipsuri, o viață lipsită de necazuri... Eu îți dau Bucurie în necazuri.
Tu vrei să fii liniștit, nederanjat, netulburat... Eu îți dau Pacea Mea în mijlocul tulburărilor.
Tu ceri de la alții punctualitate și vrei totul instant... Eu îți dau îndelungă Răbdare, vreau să te învăț ce este veșnicia...
Tu vrei să fii înconjurat de oameni buni și plăcuți... Eu îți dau o Bunătate cu care să Mă vestești tuturor celor răi și păcătoși.
Tu vrei atenția celorlalți și ajutorul lor... Iată, Eu îți trimit și puterea și voința de a face Bine tuturor celor de lângă tine.
Tu ceri de la Mine îndurare... Eu pun în tine Blândețea Mea cu care să-i stingi pe cei neîndurători.
Tu mai vrei să-ți bucuri simțurile... Eu te învăț să strunești firea ta și să te înfrânezi de la poftele rele.
Tu vrei ca fratele să te urmeze îndeaproape, tu vrei ca cel de lângă tine să te asculte în toate... Eu pun în tine Credincioșia necurmată față de Mine.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Îngerului Bisericii din vremurile din urmă, mai scriei:
„Iată ce zice Cel ce este Amin, Martorul credincios și adevărat, Începutul zidirii lui Dumnezeu: Rămâi în Mine, așa cum Eu sunt în tine. Vreau să rodesc în tine. Ridică-te fiule, căci te-am rânduit să-Mi slujești fără frică. Iată... am pus Roada Duhului Meu în tine, ridică-te acum și arată-Mă lumii. Iată că răsplata Mea este cu Mine... Eu vin curând... Păstrează ce ai, ca nimeni să nu-ți ia cununa”. Amin!

Last edited by ucenic; 03.03.2012 at 08:15:01.
Reply With Quote