View Single Post
  #171  
Vechi 19.04.2017, 22:30:49
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit Vreau sa vad o minune!

Eram in urma cu vreo zece ani aprusera la noi supermarketurile.Am intrat la Plus la un moment dat am vazut ca unele produse sunt facute in Romania.Ex uleiul.Si ma gandeam asa mai frate ca sa produca necesarul de ulei ptr firma asta de aici in Romania, le trebuie una sau doua firme dinastea .
Unde vreau sa ajung ,sunt de mai bine de 15 ani pe Forumuri crestine sau necrestine .Am vazut multe certuri ,impacari mai putine ,dar oamenii mai coabiteaza cumva sontac,sontac.Situatiile conflictuale mi se par mai urate pe Facebook, unde ai date niste detalii personale si te vad multi.Si ma gandesc asa daca as face o Firma dinasta care sa premieze impacarile, cu ajutorul Facebook.Mi se pare corect atat timp cat sunt multe situatii conflictuale,pe Facebook si nu numai, cineva sa incurajeze impacarile. Cum i-as spune acestei firme numele:"VREAU SA VAD O MINUNE!"

Pare hazliu,dar nu e, e mai curand de plans.
Dar asta e adevarul nu cred ca o sa gasesc pe nimeni sa premiez.Oricum daca va apare cineva,asa ca o chestie teribila,as vrea sa il rog si ptr autenticitate sa imi ofere cum a facut asta ,eventual Printscreen de la mesajele respective.O firma cu capital social de 500 lei.Cazul premiat cu 100 lei.
Va spun eu ca la tara asta, ar ajunge o firma dinasta,ca nu stiu daca gasesti pe cineva pe care sa il premiezi, chiar daca capitalul social este amarat ,de 500 lei.Facebook te ajuta usor sa te certi, dar nu si sa te impaci asta e ,marea drama.
In astia 15 ani nu stiu daca la un moment dat am auzit un mesaj de recunoastere ca asta al lui Copacel:
http://www.crestinortodox.ro/forum/s...ad.php?t=18503
Rugaminte
________________________________________
Stiu ca de multe ori am suparat pe multi, alteori pe altii i-am enervat asa ca de am gresit cu ceva oricui ii rog frumos sa ma ierte , ca sunt si eu un suflet in cautarea mantuirii

M-am bucurat atunci. Adica omul greseste, dar e bine ca se indreapta, sau incearca sa se indrepte. Pe forumuri dinastea premiile ar trebui sa fie mai mici,ca e mult mai usor sa te impaci cand esti anonim. Poti mai usor sa treci peste toate. Dar oare totusi cum de nu reusim sa ne pastram relatiile, intre anumite limite voioase si placute? Cu atat mai mult ca este un forum crestin?
Ne place sa citim de mandrie... Iacata, ce frumos!... Minunat!... citim multe pagini trecem la altele,dar cand sa punem in practica..."E grele nene". :-)))
Voi ce ziceti de firma asta? Ar impaca pe careva pe Facebook? Eu cred ca, tot intalnindu-te fata in fata rezolvi problema?
Doamne ajuta!
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote