Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #18  
Vechi 25.07.2021, 14:01:54
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.970
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Aici in UK deja oamenii mor de la vaccin sau sunt infectati. Singurii infectati aici sunt cei vaccinati. Eu si sotul meu nu suntem vaccinati si la munca la sotul meu aproape toti vaccinati si acum sunt toti bolnavi de covid. Doar sotul meu nu.

Baiatul unui coleg, 37 de ani, a murit de la vaccin. Aici numai auzi, a murit X, a murit Y, de ce ? de infarct. Majoritatea ce mor de la vaccin acum cauzele sunt infarct sau avc. Acestia sunt cei care au avut probleme de inima multi nedescoperite. Dar va veni valul mortilor de boli , in ani, de la vaccinul facut azi.
Interesant ce ne spuneți, mi se par utile multe postări ale dvs, mă bucur că scrieți cu frecvență mai ridicată decât înainte.

Părerea mea e că nr de vaccinați e mult mai mare decât cele 5 milioane raportate de autorități, în diaspora s-au vaccinat mulți și nu sunt contorizați în țara de baștină.

Felicitări că rezistați, dar sunt țări unde s-a creat un adevărat apartheid, cei vaccinați nu stau la birou cu cei nevaccinați și dacă e doar unul nevaccinat stă singur ca o oaie neagră și la masă și peste tot, în SUA în statele progresiste, în Italia e iarăși presiune foarte mare în Franța.

Pe threadul de mai jos văd că mai mulți dintre cei care au răspuns s-au vaccinat.
https://www.crestinortodox.ro/forum/...ad.php?t=19631

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Sfatul meu este sa schimbi jobul si sa opresti injectarile, ca nu se va opri aici, ve-ti fi injectati din 6 in 6 luni pana va va face sistemul imunitar praf.
Ușor de zis, greu de înfăptuit, e foarte greu să te recalifici după ce ai o anumită traiectorie.

Gândiți-vă că în unele malluri se eliberează pașapoartele, sau mai sunt alte direcții ale statului - înmatriculări auto, etc, cum mai intri să-ți faci un banal act fără să-ți dea voie în mall când un bou ca vicepremierul Barna încearcă să limiteze accesul ?

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
nu sti sigur ce instructiuni sunt, si ce va schimba de fapt in tine, este incredibil. Si totul pentru ce? pentru bani si distractie.
Ai nevoie de bani ca să trăiești chiar și la sat îți trebuie bani pentru semănături, arat, seră, utilaje și ustensile utile, cărămizi pt un cuptor,cumpărat și acționat motor apă, benzină pt motocoasă etc, întreținere mașină, fără mașină nu te poți deplasa după bunuri esențiale la orașe.
Trotineta electrică sau bicicleta nu ține pentru că te calcă mașinile, se circulă ca la nebuni pe drumurile naționale.

E adevărat că la sat trăiești cu mai puțini bani, dacă nu ești bolnav și bun de muncă altfel greu, dacă ești bolnav sau neputincios se prăbușește casa și se umple curtea de bălării la sat.

Nu-i socotim pe cei idioți care s-au vaccinat pentru un mic sau un bilet la untold, aceia sunt cei mai delăsători și inconștienți dintre români, dar pentru supraviețuire majoritatea se luptă.

Cred că se poate amâna cât mai mult eventual unii să opteze pt lucru de acasă unde meseria permite, dar nu știu dacă vom scăpa nevaccinați.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote