Subiect: Ma simt pierduta
View Single Post
  #33  
Vechi 07.04.2023, 16:02:05
Krautrock Krautrock is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.07.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 193
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Dragul meu, Duhul Sfant este a treia putere Dumnezeiasca dupa Tatal si dupa Fiul. Duhul Sfant a purces din Tatal prin Fiul cand Acesta s-a nascut din Tatal mai inainte de toti vecii si apoi Duhul s-a odihnit peste Fiul luand de la El si daruind si altora asa cum e iubirea, mila si voia Lui Dumnezeu.
As putea cita intreaga postare pe care as fi dorit s-o comentez, insa imi dau seama ca n-am ce comenta, intrucat intreaga postare e pura propaganda. Deci care e ideea? Povesti despre unul care a purces din altul care a nascut pe altcineva astfel incat noua sa ne fie bine, sa nu ne fie rau, pentru ca un altul si-a varat coada in ordinea lumii si a stricat-o asa ca unii pe care ii numim evrei l-au omorat pe unul dintre acestia pomeniti mai sus. Poveste despre nastere si omor la limita moralitatii. Iar aceasta in contextul unei discutii despre casatorie. Care e legatura?
__________________
Chiar dacă n-ar exista Dumnezeu, tot n-am scăpa de El. Mai există cei care susțin că L-au văzut, iar aceștia sunt mult mai periculoși.
Reply With Quote