View Single Post
  #3  
Vechi 24.01.2013, 20:33:03
cora24 cora24 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2013
Mesaje: 4
Implicit

Nu am primit binecuvantare din partea preotului daca la asta va referiti, dar sunt in jurul nostru persoane care au in spate o relatie de lunga durata ca si a noastra si nu au avut nici un fel de probleme, chiar au si copii. Noi am vorbit de nunta inca dupa primul an de relatia dar niciodata nu s-a materializat si tot timpul ajungeam sa ne certam pe tema asta. Din ce am observat pe el il retinea ceva, nu se putea hotari. Vroiam amandoi dar tot timpul zicea ca mai bine asteptam sa ne facem o situatie, sa putem intretine o familie. La sf anului trecut am cazut de acord ca in 2013 trebuie sa ne casatorim, el a aluat decizia asta. Dar, ca si facut, inainte de a le da vestea parintilor, bunica mea s-a imbolnavit si din noiembrie o tinem asa dintr-o internare in alta. Are probleme cu tensiunea, acum e 15 acum e 20 dar nici un doctor nu stie de la ce este. Ne-a fost frica sa mai continuam cu planurile de nunta, am vb cu parintii si au zis ca nu avem de unde sa stim ce se va intampla pana in vara si sa mergem pe drumul nostru. Bunica s-a bucurat desi a primit vestea de pe patul spitalului. Coincidenta sau nu, nu mai stiu ce sa cred.
Reply With Quote