View Single Post
  #119  
Vechi 02.06.2016, 00:00:12
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Unele persoane se pun in situatii penibile ,datorita naivitatii de a se increde unui partener pe care nu-l cunosc indeajuns si fie spus nici nu isi doresc sa treaca ceva timp sa-i testeze intentiile pt ca relatia este tumultoasa si se vrea consumata cat mai repede cu putinta,la singurul nivel care corespunde cerintelor doritorilor.

Altfel ce gen de femeie incuviinteaza sa fie fotografiata in circustante intime si pasionale,netrecandu-i prin cap implicatiile acestui lucru? O femeie celebrala de tipul directoarei de scoala? Greu de crezut;pare mai degraba tipul pitipoancei parvenite,catarate la putere prin favoruri sexuale presarate pe ici pe colo,in cariera-i scurta dar abrupta.
Da naivitatea ii pune pe multi in situatii penibile pe Net.
Nu cred ca parea parvenita, mai curand naiva.Dar naivitatea uneori este foate dura.

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Stiu ca multe femei sunt susceptibile de narcisism,este de inteles ,in special la cele constiente de frumusetea trupeasca cu care au fost investite...daca este asa si doresti sa pastrezi poze incitante la batranete,poti apela la un fotograf de meserie care iti face un album profesional iar tu poti alege sa-l pastrezi in seif ,mai ales daca esti o persoana importanta in mediul tau si asemenea poze pot genera scandal, frustare si momente jenante.

Cum poti stopa aceste incidente? Prin renuntarea la a face poze nud.
Eu nu am acest fel de probleme ,omul de langa mine e echilibrul meu ,niciodata nu ar accepta asa ceva.
Dar cand vad diverse "mizerii" , empatizez cu persoana respectiva!
Ca unul care am avut tangenta cu diverse pe Net (ceva am discutat noi Yasmina parca pe PM)as vrea ,desi uneori par paranoic, cred, cand vad diverse situatii penibile, sa va spun si voua colegii de Forum.
De-a lungul timpului am observat ca e util ca sa spui si la cei din jur, sa se fereasca de anumite lucrruri.Chiar daca nu ptr ei insisi ci ptr cei din jur.
Numai bine!
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela

Last edited by Jonnyw2013; 02.06.2016 at 00:16:04.
Reply With Quote