View Single Post
  #132  
Vechi 24.06.2016, 22:38:48
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Romowe Vezi mesajul
Mi-am luat o bunăciune de căpČ™unică: raspberry pi 3, 1 gb ram. MulČ›umesc din nou fratelui DragoČ™ că m-a ajutat să aleg. Mai încolo îmi iau eu Č™i banana pi, Č™i pi duino.
Pe aiesta îmi voi pune raspbian, arch sau netbsd. Win 10, doar în caz de mare nevoie, Č™i clar îi dezactivez telemetria, uandraivul, Č™i ăilalČ›i ochi cu care se holbează la ce ingerez Č™i evacuez de-a lungul unei zile. Serios, dragi fraČ›i Č™i surori, cînd mai instalaČ›i freČ™ zecele lui bill gates pe un divais, alegeČ›i custom settings, NU default. NSA, pardon, Microsfpt ar fi fericit să afle Č™i ce culori ne plac, Č™i cîte vînturi tragem, Č™i în ce puncte cardinale avem ferestrele.
Chiar, DragoČ™, Aline, ceilalČ›i: aČ›i auzit de vreun amărăČ™tean romîn care să fi pus un besedeu pe un raspberry sau alt gen de mini pc? Merci.
Nu inteleg ,de ce nu ne respectam un pic? Romowe te-ai trezit din somn cum nu trebuie ? Oarre nu esti de loc atent la ce se discuta aici pe topicul asta!
Am inteles un lucru trebuie sa devin mai agrresiv. Unii nu inteleg ca eu totdeauna sunt atent la tot ce spun sau fac.Iar tu "adormire" scrii cum te taie capul.Mult ca sa faci impresie. Daca scrii mult si prost e degeaba omule.
Aici(pe topicul asta), cred ca am spus niste lucruri, care niste forte dubioase poate nu le plac, si atunci i-a sa mai diluam noi topicul asta cu "nimic".Hai sa scriem nimic.Sa incurcam, sa nu caute cineva, ceva, impotriva facebook sau impotriva Spiralei tacerii.Sa renunte omul.
Rog moderatori ca mesajul 125(cel la care am dat Quote mai sus) si cele care au raspuns legat de el sa fie sterse.
Peter1 cum a postat prima oara nu a stiut unde trebuie sa posteze,cum sa deschida un topic,dar asta e altceva.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieşit pe uşa care mă purta spre libertate, am ştiut că dacă nu las ura şi amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€"ť.-Nelson Mandela

Last edited by Jonnyw2013; 24.06.2016 at 22:50:11.
Reply With Quote