View Single Post
  #195  
Vechi 21.06.2017, 00:05:37
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Scuze ,pt comentariul cam off topic, insa eu nu inteleg care este treaba cu atata super-protectie ,sa nu ranim sentimentele unor oameni slabi,bolnaviciosi sufleteste ,care sunt atat de centrati in propria satisfactie incat succesul si evenimentele fericite ale altora ,le fac rau si-i nefericeste.

Poate nu am inteles eu bine si chiar as dori explicatii in acest sens.
Sa iti dau un exemplu asa mai direct.Copii si tinerii se mai bat, asa a fost si va fi mereu.Dar care e diferenta, cum se intampla cu ani in urma si cum se intampla uneori acum.
Se mai bateau isi umflau "capul", si stiai tu si aia din clasa care au fost pe acolo.Si cumva dupa un timp ,uitai ca ai luat bataie, ca ai dat mai putin decat ai capatat.
In zi de azi in acelasi tip de conflict ,ala mai tare ia si pe unul sa filmeze,ii sparge maxilarul si nu ajunge trebuie batjocorit si in public sa il vada tot orasul,pus filmul batai pe Fb. Si am mai spus Scoala si Politia de multe ori se spala frumos pe maini.Ma rog am stiut un caz concret.
Dar mai sunt si minuni,rare dar sunt.La Oradea Politia romana s-a autosesizat.
http://www.bihon.ro/imagini-socante-...scenta/1832796
Trei fete,mai curand "golance" dupa comportament au batut pe o fata.Da trei contra unu si bineinteles vitejia a fost pusa pe Fb.In sfarsit Politia Romana sa autosesizat.Si e bine ca a facut-o ea,caci daca te duceai unul ca persoana sa le spui direct :"Ma grasilor voi ce faceti aici???...Asteptati pensia?" Te luau de par si iti dadeau si un sut pe undeva.
ASa daca sau autosesizat e lucru mare. Daca singuri si-au pus niste intrebari ,adica totusi e Politia Romana.

Aici eu treaba o vad simplu. Tanarul(sau tinerii,tinerele)a batut ,batjocorit si pus pe Fb .Politia sesizare
- ->folosire film ca proba in proces->Casa de corectie sau masuri coercitive dure.Munca tata ,munca multa, ca se adapteaza ei dupa munca multa,maini aspre, nu mouse .
ASta e un exemplu care mi-a venit acum in cap.Fiind camm tarziu ma opresc odata Yasmina. Dar si ce parere ai ptr stima de sine ,intre a lua o bataie unde sa te vada putini,si una unde sa te vada multi unde esti si batjocorit . Care crezi ca face ca sufletul sa se curete de rani mai iute,ca trupul se reface la fel?
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela

Last edited by Jonnyw2013; 21.06.2017 at 00:07:46.
Reply With Quote