View Single Post
  #13  
Vechi 23.03.2010, 18:18:03
nicraul2002 nicraul2002 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.11.2007
Mesaje: 5
Implicit Copy right

Citat:
În prealabil postat de eugenia petre Vezi mesajul
Eu nu ma deghizez ca majoritatea femeilor ortodoxe, ci incerc sa ma adaptez vremurilor apocaliptice tinand cont si de cerintele modei. Si tot nu sunt de acord cu pirateria, e un pacat printre cuviosii membri ai acestui forum?
In arhiva bogata pe care o detii figureaza si porunca *Sa nu furi*?

Eugenia noi nu vrem sa furam nimic dar tu te pierzi in detalii, precum in pilda cu Maria si Marta, in cele lumesti si le uiti pe cele de la Dumnezeu.

Daca tu crezi ca Printele Cleopa, Arsenie Boca, Sfintii Parinti si altii sunt interesati de drepturile de autor, cred ca te inseli. Stii cui apartin drepturile de autor sau vorbesti din instinct?

Problema Bisericii este ca lumea nu mai deschide cartile Sfintilor Parinti si chiar nici Biblia asa ca este o mare bucurie (cel putin pentru mine) sa gasesc o sursa de informatie asa de bogata si de facila, pe care cred ca multi o vor consulta. De exemplu am gasit pe site Pravila si cand m-am dus sa o cumpar am avut surpriza sa nu o gasesc. Mai mult, am cautat pe net si am vazut ca nu a mai fost editata din 1996 (daca nu ma insel).

Vezi ca acele link-uri duc si la niste scrieri despre spovedanie pe care ti le recomand calduros. Povestirile despre ceea ce simti pentru cineva ar trebui sa le destanui preotului duhovnic (exclusiv) si nu sa le faci publice caci acesta este sensul secretului spovedaniei. Pacatele nu se descriu in amanunt pentru a nu sminti si pe altii.

Doamne ajuta!
Reply With Quote