View Single Post
  #4  
Vechi 15.08.2012, 18:09:36
Dana Badea Dana Badea is offline
Banned
 
Data înregistrării: 15.08.2012
Mesaje: 7
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anisoara Vezi mesajul
Doamne ajuta!O sa ma rog si eu pentru voi.
Va mutumesc Simona si Anisoara ca va rugati pentru noi...Doamne ajuta!
Cand Ciprian a fost prima oara diagnosticat a fost cu nanism hipotiroidian....nu crescuse de 2 ani si era gras , a facut sasacutul o serie de teste cu arginina , cu insulina pana cand doamna dr.Mihai Maria sef sectie pediatrie Constanta,sa-i dea Dumnezeu zile senine,ne-a indemnat sa facem si un TSH pentru tiroida....am ramas uimiti si noi ca parinti si doctorii ca la un corp normal Tsh-ul este intre 0,5 si 5 unitati , iar el avea peste 1500 unitati....numai cu rugaciune si ajutorul domnului acum a crescut din oct.anul trecut pana in prezent aprox.17 cm. si a slabit exact cat pentru greutatea normala la varsta lui....apoi a urmat Simona , era nervoasa , agitata am cheltuit bani la psiholog cateva luni , ca apoi sa aflu ca si ea are tiroida ,dar de ardere(este slabuta)...de cand ia tratamentul este mai calma si ne bucuram de amandoi ca sunt premianti....nu stiu cu ce vor merge la scoala sau daca vor avea de unde pleca spre scoala....pentru ei am cerut ajutor aici , nu stiu unde sa ma mai duc sau la cine sa mai apelam....pastilele sunt pe terminate , o cutie de novotyral este 29 lei si ltyroxinul este aprox. 10 lei depinde de farmacie....acum 10 zile am primit instiintarea in legatura cu executarea silita...nu stim ce o sa facem...............
Va multumesc!.....cu ocazia asta ma descarc si eu ca nu am cui sa-i spun ce am pe suflet....Dumnezeu sa ne auda rugile la toti! Doamne ajuta!
Reply With Quote