View Single Post
  #184  
Vechi 14.02.2015, 01:45:13
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Acestea sunt minciuni propagate de activistii homosexuali pentru a-si justifica viciul. Asa cum , de exemplu, cei care isi insala sotiile spun ca asa e barbatul, are nevoie de mai multe partenere, sunt si studii in sensul asta.
Am mai dat aceste citate din cateva marturii: http://www.homosexualitate.ro/marturii.html

4. Terapia pentru schimbare face rău

Acum vreo opt ani am văzut un documentar despre Exodus. Era făcut de homosexuali. În film, această organizație ajunsese într-un orășel din Norvegia, iar unii homosexuali tineri se sinuciseseră. Cel mai cumplit documentar pe care l-am văzut. Se afirma că homosexualii nu se pot schimba și că fanaticii creștini nu au rușine atunci când le spun homosexualilor să-și reprime sentimentele și să pretindă că acum sunt heterosexuali. În film apărea o pereche de homosexuali care se căsătoriseră (un fost homosexual și o lesbiană). Nu aveau copii și erau foarte deprimați. Filmul îi prezenta ca pe niște păcălici! Ce glumă! Numai niște homosexuali care se urăsc pe sine ar încerca să se schimbe.

Ideea că homosexuali se vor sinucide dacă au de-a face cu vreuna dintre organizațiile pentru terapia homosexualității îmi fusese băgată în cap de activiștii homosexuali și ea este repetată de fiecare activist cu care încerci să discuți despre posibilitatea schimbării. Activiștii ți vor spune că este mult mai bine să te accepți așa cum ești și să fi tu însuți decât să încerci să fi ceva ce nu ești.

Cred că principalele prejudecăți despre terapia pentru schimbare și foștii homosexuali sunt acestea:

Schimbarea nu este posibilă... dacă încă am atracții homosexuale, nu m-am schimbat. Dacă schimbarea este posibilă, atunci atracția față de sexul opus ar trebui să fie la fel de puternică și cu aceleași caracteristici emoționale ca și atracțiile homosexuale.

Cei ce s-au schimbat nu fac decât să-și reprime sentimentele homosexuale. Acolo nu a avut nici o schimbare reală, ei doar se prefac.

Dacă nu am erecție când mă uit la o femeie, nu mă voi putea schimba, așa că mai bine nici nu încerc.

Cei ce apelează la terapie pentru schimbare se vor sinucide.

Nu vei fi niciodată fericit așa, încercând să fi ceva ce nu ești.

În ciuda tuturor acestor mituri promovate de activiștii homosexuali, pot spune că toți anii pe care i-am petrecut apelând la terapia pentru schimbare au dat roade. Mi-am vindecat o mulțime de răni. Mi-a luat mult timp și a fost un proces, nu un eveniment. Așa cum spunea și fostul homosexual Sy Rogers, nu spui hocus-pocus și dispare orice atracție homosexuală din mintea ta. Însă acum nu mai tânjesc după un bărbat care să mă iubească. Sunt atras de femei.
Într-un fel, astăzi mă simt înșelat de activiștii homosexuali. M-au mințit. Eu sunt mult mai mult decât atracțiile mele. Nu mai cred că m-am născut așa. Nu am putut găsi fericire în stilul de viață homosexual, deși chiar am încercat. Am găsit dragoste, dar relațiile homosexuale au în general viață scurtă.