View Single Post
  #12  
Vechi 06.05.2021, 19:07:28
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.994
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Marcel_Ionut Vezi mesajul
Am incercat sa intru 2 ani la rand in sistem iar acesta este al 3-lea. M-am antrenat an de an si am trecut prin multe gen : intinderi, febra musculara, zile cu motivatie sau fara, dieta... fac 28 de ani...
Observ ca nu prea esti dispus sa faci sacrificii pentru a te pregati din greu la nivel fizic prin antrenamente regulate, care in cazul tau ar trebui sa fie zilnice(chiar in conditii de mers apoi la lucru) daca vrei sa obtii rezultate semnificative peste 2-3 luni in conditii de concurenta cu ceilalti candidati; despre acestia nu stii nimic, insa poti fii sigur ca sunt mai tineri si mai pregatiti.

Pot spune cu mana pe inima ca daca te trezesti dimineata cu 30 de minute mai devreme, poti efectua un minim program zilnic gradual de alergare si forta care, in compania unui program regulat de viata fara excese, te poate aduce(in 2 luni) la un nivel cel putin dublu de pregatire fizica fata de cat esti acum, iar dupa un dus te vei simti restul zilei foarte dispus la un program sustinut si binedispus fizic, precum dupa o inviorare reusita. Asta ar insemna determinare.
Hotaraste-te!
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote