View Single Post
  #6  
Vechi 06.02.2008, 12:47:37
mbarboi mbarboi is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.09.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 33
Implicit

Mi se pare ca ar trebuie sa dai oricui iti cere ... fara sa judeci (pt ca toti au nevoie) si pe deasupra trebuie sa-ti para si rau ca nu ai dat mai mult....
Si oricum nu e munca ta si bani tai - nimic din ceea ce ai ci toate sunt ale lui Dumnezeu si El le da cui si precum voieste ...
Daca ceilalti nu ar aprecia munca pe care o faci (aaaadica sa cumpere din ceea ce faci tu) tu ai mai avea ?
Fiecare cat poate si cum poate ... da nu saraceste nimeni din cauza ca da unui sarac ceva ...
Si oricum tu esti de vina ca el e sarac !
Si pe deasupra cand dai nu trebuie sa trambitezi, sa te fatarnicesti ...

Hai sa fim seriosi parca noi nu cersim tot timpul de la Dumnezeu ?!?!?!
Si dupa aia tot zgarciti ramanem si ne tulburam ca sa nu ramem fara bani pentru pacate ...

Si cand ai sa crapi si tu de frig si de foame si cand ai sa stai in gara si ai sa bei apa cu clor si o sa i gandaci in casa si familia bolnava si toti o sa te URASCA si sa te PEDEPSEASCA si sa te alunge si din BISERICA ca pe un eretic ai sa vezi tu ce frumos e in IAD la caldura si la frig ca sa nu pomenesc si de TARTAR .....

Sau poate am uitat ca mai avem si adormiti din familia noastra ... care cine stie unde sunt ... ?! Si cine mi-a promis mie ca asa voi intra in RAI ... Fara spovedanie nu intra nimeni in RAI ...

Scuze.... sper sa nu va suparati prea tare ....

Asta e o parere personala. Ierta-ti-ma pt tot ce v-am gresit.
Reply With Quote