View Single Post
  #37  
Vechi 29.07.2011, 15:07:19
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Este foarte grea crucea ta dragă Catalina!
Mama ta a fost vreodată internată într-un spital de boli psihice? ........ Dacă poți să o convingi să se interneze fără însă a o obliga...
{.......}

Îți iînțeleg necazul și sunt convinsă că ești sinceră, se simte din cele ce scrii. Nici sfat nu știu să-ți dau. Numai mila lui Dumnezeu te poate ajuta. Aș spune să-ți faci o foarte amănunțită cercetare a viații și să încerci cu ajutorul unui duhovnic bun să descoperi ccauza acestui mare necaz pe care trebuie să-l duci. Este crucea ta, o cruce grea dar dacă vei răbda până la capăt te vei mântui.

Din câte știu, undeva pe lângă Suceava este un centru de sănătate unde rugăciunile, viața călugărească se îmbină cu metode tradiționale de tratare a bolilor psihice. Poate știe cineva exact cum se numește locul acela și te poate îndruma.

Dumnezeu să te întărească iar Maicuța Domnului să te acopere cu acoperământul său.

multumesc frumos pentru preocupare si pentru gandurile bune.

mama a fost de multe ori internata in spitale, si am incercat cu dansa toate tipurile de tratamente posibile, si pe baza de medicamente, si altele homeopate... din pacate la biserica nu prea a mers (desi acum spune ca merge insa nu am de unde sti adevarul).

Despre convins sa se interneze, nu se prea poate cu genul asta de oameni sa ajungi la un numitor comun, acum zic ceva, peste 30 minute altceva, azi una, maine alta. Nu prea exista situatii in care sa zici ca i-ai convins de ceva si asa ramane. As vrea macar tratamentul medicamentos sa-l ia insa....

In privinta discutiei cu duhovnicul, ea a avut loc de foarte mult timp, dansul imi stie situatia si eu la randul meu sunt constienta de ce trebuie, atat eu cat si mama mea, sa purtam aceasta cruce a bolii ei psihice. Nu stiu daca este cazul sa intru in detalii insa daca ii va fi cuiva de folos vreodata am s-o fac.

Tot ce pot spune este ca intr-adevar pacatele se platesc, si da, copiii pot plati si ei pacatele parintilor si Ii multumesc Lui Dumnezeu ca mi-a dat sansa de a rascumpara ceva in viata asta.

Nu ai idee pe unde mai exact este centrul acela de langa Suceava? Desi este cam departe dar pana la urma, as vrea macar sa stiu ce posibilitati sunt si unde.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com

Last edited by maria32; 29.07.2011 at 15:10:17.
Reply With Quote